Go to ...

Kredi Notu Öğrenme Nedir Nasıl Ücretsiz Öğrenilir


Bankalardaki findeks kredi notu, Kredi notu sorgulama, Bankalardaki kredi notum,- hesapla.net‘e yakışır özel bir konunun tanıtım yazısı ile sizlerleyiz. Eskilerde insanlar bir birlerinden uzun süreli borçlar alırdı.bunda da ne faiz ne de tahsis ücreti gibi bir şeyde talep etmezlerdi. Basit ve kolay borç alınır ve bu borçlarda zamanında ödenirdi. Eş, dost, akraba kimde varsa bu para bir şekilde ihtiyacı olana yetiştirilirdi. Sitem bu şekilde işlerken bir anda dönü verdi.

Değişen dünya ile birlikte bizlerin hal ve davranışları da değişti. Artık kardeş kardeşe bile kolay kolay borç para vermiyor. İnsanlarda doğal olarak bankalara yöneliyorlar. Bankalarda yol geçen hanı değil ki her geçene çorba versin 🙂 Bankalar artık kolay kolay kredi vermiyorlar. Özellikle de gelir belgesi ve kredi notuna özellikle önem atfediyorlar. Kredi notunuz iyiyse bundan işlerinizin de iyi olduğu ve krediyi kolayca ödeyebileceğiniz anlamı da çıkıyor. Dolayısıyla kredi notunuz ne kadar yüksekse kredi faiz oranınız da o kadar düşük oluyor.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim: Değerli okurlarımız kredi notu kadar kredi risk raporu da önem kazanmaya başladı. Bundan dolayı da yazımızın bundan sonra ki kısmın da kredi notunuzu nasıl öğrenebileceğinizi bunu bankalardan öğrenebilme şansınızın olup olmadığını, eğer bankalardan öğreniliyorsa hangi bankalardan öğrenilebileceğini sizler ile paylaşmaya çalışacağız.

Findeks ile kredi notu öğrenme: Değerli okurlarımız kredi notu öncelikle findeks tarafından öğrenilmekteydi. Halende devam ediyor. Gelişen günler ile beraber artı bankalar aracılığı ile de öğrenmek mümkün. Dilerseniz findeks.com bu link ile findeks ana sayfasına uğraya bilir ve t.c. kimlik numarasının ardından cep telefonu numaranızı da sisteme girerek 4 tl karşılığında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Risk ve Çek Raporu: Kredi Kayıt Bürosu tarafından düzenlenen Kredi Risk Raporu ve Çek Raporunuzu artık Garanti İnternet’ten temin edebilirsiniz. Kullanmış olduğunuz kredi ve kredi kartına dair ödeme performansınız, Bankalara ne kadar borçlu olduğunuz ve İsteğe bağlı olarak kredi kartı, kredili mevduat hesabı ve kredi toplam limit bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Raporlarınızı Garanti İnternet Başvurular menüsü KKB Raporları adımından kolaylıkla talep edebilir, tek seferde yapacağınız başvuru ile bu raporlarınızı 6 ay süreyle görüntüleyebilirsiniz.

ING Bak Findeks Risk Raporu: Kredi Notu ve Risk Raporu oluşturulurken ülkemizdeki tüm bankalar ve diğer finans kuruluşlarından aylık olarak alınan kredi kullanım ve ödeme performansı verileri dikkate alınmaktadır. Risk Raporu, halen aktif ve son 5 yıl içerisinde kapanmış olan kredilerine ilişkin ödeme geçmişini gösteren rapordur. Findeks Risk Raporunu;

ING Bank müşterisi iseniz RAPOR yazıp 2205’e SMS göndererek, müşteri değil iseniz size en yakın şubeye başvurarak alabilirsiniz.  Findeks Risk Raporu (Şube) Tekil Rapor; Rapor başına 15 TL vermeniz gerekecektir. Findeks Risk Raporu Paket Rapor; 3 ayda 1 kez 5,90 TL dir. Findeks Risk Rapor Paketi 3 ayda bir e-posta yoluyla detaylı olarak gönderilirken, SMS ile de raporunuzun özetini alabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Findeks Hizmetleri: Findeks Paketleri ile kredili ürünlerinize ilişkin ödeme performansınızı izleyerek, kişiye özel finansal danışmanlık, takip ve uyarı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu paketler sayesinde risk raporları ve çek raporları alabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası Şubesine uğrayarak en uygun paketi seçebilirsiniz.

TEB Findeks Kredi Notu Paketleri: Findeks, finans sektörünün sizi nasıl gördüğünün bir aynasıdır. Bankalar ve diğer finansal kurumlardaki kredi borç ve limitlerinizi, kredi notunuzu takip edebilir, finansal kontrolünüzü sağlayabilirsiniz. Dilerseniz size en yakın TEB şubesine uğrayarak en uygun paketi alabilirsiniz.

Akbank Direkt Mobil ile Kredi Notu Sorgulama: Ne kadar kredi ve kredi kartı limitiniz var? Ödemelerinizde unutmalar, gecikmeler olmuş mu? Şimdi kredi notunuzu öğrenmek çok kolay. Akbank Direkt Mobil’i indirin, kredi notunuzu hemen öğrenin. Akbank Direkt Mobil’i indirmek için bu webapp.akbank.com/MobileAppService/uygulama_gonder.aspx?w=670&h=440 linki kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kayıt Bürosu E-Rapor Sistemi: Risk raporu için “Riskim” yazın, aralarında boşluk bırakarak, TCKN veya Vergi Kimlik numarasının son 4 hanesini ekleyip, 4552’ye SMS gönderin. Örnek: Riskim 1234 , Çek raporu için “Cekim” yazın, aralarında boşluk bırakarak, TCKN veya Vergi Kimlik numarasının son 4 hanesini ekleyip, 4552’ye SMS gönderin. Örnek: Cekim 1234. Bu yollar ile kredi risk raporunuzu alabilirsiniz.

Findeks Risk Raporu ve Findeks Paketleri: DenizBank Kredi Risk Raporu hizmeti ile bankalardaki kredi ve kredi kartı limitinizi, bakiyenizi ve ödeme bilgilerinizi kolayca öğrenebilirsiniz. Hangi bankanın müşterisi olursanız olun, Kredi Risk Raporunuzu DenizBank şubelerinden ve AçıkDeniz İnternet şubesinden alabilirsiniz. Ayrıca Findeks Paketlerinden de yararlanabilirsiniz.

Kredi Notu Neden Bu kadar Önemli?: Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kredi kredi notu öncelikle kredi çekebilmemiz için hatta düşük faizli kredi çekebilmemiz için oldukça fazla önem arz ediyor. Düşük çaplı kredilerden ziyade yüksek meblağlı kredilerde 0,1 faizin bile ciddi bir yansıması oluyor. Sizlerde kredi notunuzu öğrenip, ona göre bir politika izleyerek düşük faizli kredi alabilirsiniz.

Ayrıca artık büyük şirketler ortaklık kurarken yada işi girişirken karşıdaki kişinin kredi notunu öğrenmek istiyor. Bu kredi notu düşük olan kişi risk anlamına geldiğinden bu işlere kalkışmıyorlar. Hatta ve hatta büyük şirketlerde mali konularda yada yönetici konumlarında görevlendirilmeden öncede kredi notunuzu öğrenmek isterler. Ekonomiden anlamayan yada daha doğrusu kendine faydası olmayan bir kişinin şirkete ne faydası olabilir ki?

ÜCRETSİZ KREDİ NOTUNU BANKADAN ÖĞRENEBİLİRSİN : Herhangi bir banka çalışanını önünde bulunan ekranda otomatik olarak her hangi bir ücret ödemeden aslında kredi notunuzu iki saniyede öğrenebilirsiniz. Bunun için bankacının tanıdık olması ya da o banka ile çalışıyor olmanız yeterlidir. Kesinlikle ücret almadan bakarlar fakat şunu unutmamanız gerekiyor. Gereksiz yere yapılan her kredi notu sorgulaması puanınızı düşürür bir kere sorgulatmanız yeterlidir bilginiz olsun.

Saygıdeğer okurlarımız, tamamen doğru bilgiler ile bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Bu yazı ile artık sizlerde bankalardaki kredi notunuzu öğrenebilir ve sorgulayabilirsiniz. Ayrıca PTT Kredi Başvurusu Hakkında Bilgiler konulu yazımıza da BURADAN ulaşabilir ve oldukça güzel kampanyalardan da haberdar olabilirsiniz.

 

 

Bu Kategorideki Diğer Konular - Genel

blank

Dolar Düşecek mi Yükselecek mi ? Öneri

2020 2021 yılında dolar düşecek mi yükselecek mi ? Son Dakika Ömrü hayatımda doların çok fazla değişken olduğu zamanlara denk geldim arkadaşlarım. Özellikle 2 yıl önceki düşüşü yükselişi iyi takip ederek iyi paralar kazandığımı söyleyebilirim Yani yükseleceğini tabiki bilmiyorum ama öngörü yapmak gerekiyor bunu sizler de yapabilirsiniz. Şimdi bu yazımda fırsatları değerlendirmek için sizlere bazı

blank

Evdeki Hesap Çarşıya Uymuyor

Yüzdük yüzdük kuyruğuna kadar geldik arkadaşlarım. Bir ton hesaplamalardan yarına ne yapacağız demelerden sonra bir yılı daha geride bıraktık ve bırakmak üzereyiz geldi geçiyor ömürden bir yıl daha. Peki bu geçtiğimiz yıl nasıl dı ? Önümüzdeki yıl hesaplamalar ile daha haşır neşir mi olacağız ? Evdeki hesap gerçekten çarşıya uymayacak mı. Atasözünü bilmiyorum ama ben

blank

Araç sigorta fiyatları ve tekliflerini sizler için araştırdık

2018 2019 yılı için en uygun araç sigorta fiyatları ne alemde teklifleri ayrı ayrı yerden nasıl görüp nasıl sigortamı online şekilde yaptıracağım ? Özellikle iki yıldan bu yana sigorta firmalarının normal trafik sigortalarında yapılan akıllara zarar artışından etkilenmeyen hemen hemen kalmamıştır zannediyorum. Sizler için en hesaplı ve uygun araç sigorta fiyatlarını teklif olarak nerelerden alacağınızı

blank

Mağazalarda Promotör eleman çalıştırılmasına yasak geliyor

Promotör eleman artık çalışamayacak. Teknosa Ya da Media Market gibi işyerlerinde çalıştırılan örneğin Samsung Firmasına ait elemanların cep telefonlarının satışında ya da Apple Firması elemanlarının ya da her hangi bir markaya bağlı olarak Elektronik mağazalarda ” buyrun ben yardımcı olayım ” diyen ve  sizi karşılayan firma elemanlarına yasak geliyor. Bunu Bakanlıkta çalışan bir arkadaşımızdan az

blank

Kosgeb Hibe ve Kredilerinden Faydalanmada Ayrıcalıklı Kişiler Kimlerdir

Değerli arkadaşlar bugünkü yazımızda KOSGEB’in sağlamış olduğu hibe ve  faizsiz kredilerden faydalanmakta  avantajlı olan bölgeler, kişiler, girişimcilerin kimler olduğu hakkında kısaca bilgi vermeye çalışacağız. Bilindiği üzere Türkiye yedi coğrafi bölgeden oluşmaktadır Bu coğrafi bölgeler arasında gelişmişlik açısından farklılıklar bulunmaktadır. Devletimiz bu gelişmişlik farklarını ortadan kaldırmak istihdamı, refahı bütün ülke sathına ve bütün bölgelerimize yayılmasını eşit

One Response “Kredi Notu Öğrenme Nedir Nasıl Ücretsiz Öğrenilir”

  1. blank
    Nurcan çelik
    25 Temmuz 2018, 15:20

    Bu konuda detaylı Bilgi alsbilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank

About hesapla.net

blank