E devlet giriş işlemleri

E devlet Giriş :

Artık Türkiye’de yaşayan bütün vatandaşların girmesi gerekiyor. Gerek gss borcu sorgulamaları için gençler, gerek ise emeklilik ya da çalışanlar için ssk hizmet gün sorgulamalarının yanı sıra daha bir çok sorgulamanın online olarak E devlet sisteminden yapıldığını anlatmamıza gerek yok zannedersem. Herkes bir şekilde öyle ya da böyle e devlet kapısına giriş yaparak bütün sorgulamalarını buradan yapmak durumunda kalıyorlar. E devlete giriş için yapılacaklar her yerde yazıyor bir kez de bizler sizler için detaylı olarak anlatalım istiyoruz. Öncelikle E devlet sistemi için gereksinimleri anlatarak başlamak istiyoruz.

E DEVLET ŞİFRESİ EDİNME  E DEVLET ŞİFRESİ KAÇ LİRA ÜCRETLİ Mİ : 

Türkiye Cumhuriyeti kimliği olan her Türk vatandaşı, E DEVLET şifresi veren herhangi bir postahaneye gidecek, kimliği ile müracaat ederek 4 tl karşılığında bu şifreyi zarfı ile birlikte edinecektir. E devlet sisteminde giriş için artık her türlü şeye sahipsiniz. Arama motoruna türkiye gov tr ya da e devlet giriş yazdığınızda karşınıza çıkacak olan türkiye gov tr sitesine artık tc kimliğiniz ve postaneden aldığınız şifrenizle birlikte rahatlıkla giriş sağlayabilirsiniz. Bu sisteme giriş için PTT Müdürlüklerine giderek kimliğinizle başvuruda bulunduğunuzda 2 tl karşılığında bu şifreleri edinebiliyor ve sisteme giriş yapabiliyorsunuz. Yine internet üzerinden dilerseniz e devlet şifresi veren postaneler şeklinde arama yaparak, size en yakın e devlet şifresini edinebileceğiniz postaneyi bulabilir, oradan şifrenizi alabilirsiniz.

E NABIZ GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

E DEVLET ŞİFRESİNİ KAYBETTİM NE YAPACAĞIM ŞİFRE SIFIRLAMA YOLU VAR MI ? :

Postanelere giderek edindiğiniz bu şifreler sizlere kapalı zarf şeklinde veriliyor. Hesaba giriş yaparak acilen işlemlerini yapan değerli vatandaşlarımız zaman içerisinde bu şifreyi kaybediyorlar. Bu şifre, bu sistem ilk kurulduğunda sıfırlanamıyordu. Artık sıfırlama işlemlerini yapabiliyorsunuz. Şifreleri alırken Postaneye bildirdiğiniz cep telefonları sayesinde artık bir kez daha para vermeksizin şifreleri sıfırlıyorsunuz. E devlet şifre sıfırlama resimli anlatım konumuza baktığınızda artık sizler de kendi şifrelerinizi dakikalar içinde sıfırlayarak yeniden aldığınız şifre ile sisteme giriş yapabileceksiniz.

 E DEVLET SİSTEMİNE HANGİ YÖNTEMLER İLE GİRİŞ YAPABİLİRİM :

E devlet giriş için birbirinden farklı giriş yöntemi bulunmaktadır. E devlete mobil ile giriş : bu yöntemde mobil imzalı giriş yöntemi diyebiliriz bunun için bağlı bulunduğunuz gsm operatörlerin sunduğu hizmetten, mobil imza hizmetinden yararlanacaksınız. Üç aşamalı bir sistem olup, genelde bizler sizlere direkt şifre ile girişi öneriyoruz. E devlet Elekronik İmza Yöntemi : Bu yöntemle Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun aracılığı ile sizler mobil imzanıtı atacaksınız, daha sonra bilgisayarlarınıza kurulacak yardımcı bir program yardımı ile de e devlete giriş yapabileceksiniz.

E DEVLET ŞİFRELERİNİ AİLE BİREYLERİ ALABİLİR Mİ E DEVLET İÇİN BİZZAT MI GİTMELİYİM ? :

Nasıl ki size ait bir tc kimlik numarası var ve bu rakam kombinasyonları size ait ise, bunu başka kimse kullanamaz ise, e devlet şifresini de sizin haricinizde kardeşiniz, ana baba ya da eşiniz çocuğunuz hiç bir şekilde alamaz. Bizzat giderek e devlet şifresini alacaksınız.

ŞİFRESİZ E DEVLET GİRİŞ TC İLE MÜMKÜN DEĞİL Mİ ?

Malesef hayır, bu sisteme tc kimlik bilgileriniz ile giremezsiniz. Mecburi olarak turkiye.gov.tr adresindeki girişler için, sistem sizlerden aldığınız e devlet şifresini istemektedir. Bu itibarla, kesinlikle tc ile giriş yapamazsınız. İnternet Denizinde sizlerin önüne bu şekilde çıkan site olur ise lütfen itibar etmeyin ve kimlik bilgilerinizi asla vermeyin. Üzülmeyin.

E DEVLET ŞİFREMİ SIFIRLAYAMADIM SİSTEME GİREMİYORUM ŞİFREDE YOK :

Bu tür bir durumda sizlere yukarıdan e devlet şifre sıfırlama işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatmıştık. Olaki bir şekilde şifre sıfırlaması yapamıyor, ve sisteme girişte sıkıntılar yaşıyor, giremiyor iseniz. 4 Tl karşılığında yeni bir şifre almaktan başka yapacağınız birşey bulunmuyor.

E DEVLET ŞİFRESİNİ KAÇ KERE ALABİLİRİM ?

Edevlet şifresini istediğiniz kadar para ödeyerek yeniden alabilirsiniz. Gerek zaman kaybı gerek ise para kaybını yaşamamak için PTT müdürlüklerindeki bilgilerinizi doğru olarak yazın. Bu sayede şifrelerinizi her zaman sıfırlayabileceksiniz.

E DEVLET ŞİFRESİ KAÇ YAŞINDA ALINIR:

18 yaşınızı doldurduğunuz andan itibaren e devlet şifrelerinizi yukarıdaki belirttiğmiiz yöntemler ile PTT Müdürlüklerine giderek alabilirsiniz.

hesapla.net sitemiz üzerinden sizlere e devlet ile yapılacak sorgulamalar ile ilgili aşağıdan daha önceden açmış olduğumuz içeriklere ulaşabilir, tıklayarak yapacağınız sorgulamalar hakkında çok detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen aşağıdaki başlıkları takip ediniz.

E DEVLET ŞİFRESİYLE SSK HİZMET GÜNÜ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

E DEVLET ŞİFRESİYLE EMEKLİ MAAŞI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

İŞVEREN SİGORTAMI YATIRIYOR MU TIKLAYIN ÖĞRENİN 

 

E DEVLET ŞİFRESİYLE GSS BORCUNU SORGULAMAK İÇİN TIKLA

 

NE ZAMAN HANGİ TARİHTE EMEKLİ OLACAĞIM TIKLA SORGULA

 

Kamu hizmetleri E hizmetler ve belediyeler ile ilgili bir çok sorgulamayı da bu kapı üzerinden yapabileceksiniz. Aynı zamanda sistem üzerinden merkez bankası kurlarını, emniyet genel müdürlüğünü bilgi teknolojilerini gelir idaresi başkanlığını, sosyal güvenlik kurumunu ve daha bir çok kurumun uygulamalarının kendiniz ile olan bölümünü görebileceksiniz.

E Devlet Şifre Değiştirme Şifre Sıfırlama nasıl yapılır ?

Özellikle askere gidecekler için askerlik durum belgesi, askerlik celp yeri öğrenme, ve buraya yazamadığımız daha bir çok uygulama ile artık sizler Kamu kurum ve kuruluşlarının kapısına gitmek zorunluluğundan kurtuldunuz. Devletimizin en iyi çalışan hizmet uygulamasına günde binlerce on binlerce hatta bazı durumlarda, örneğin oy yeri sorgulama işleminde milyonlar girmiştir. Bu sistem son derece stabil ve düzgün olarak çalışmaktadır.

SOY AĞACI SORGULAMA SOYUNU ÖĞREN TIKLA

Sitemiz hesapla.net adresini takip ederek daha bir çok sorgulamanın nasıl yapıldığını ve nelere dikkat etmeniz gerektiği hususunu net olarak görebilecek ve öğrenebileceksiniz. Lütfen bizleri takip etmeye devam ediniz. Herhangi bir sorun halinde ilgili konunun altındaki yorum bölümünden yaşadığınız sıkıntıyı ve bizlere iletmek istediklerinizi gönderebilirsiniz.

ASKERE NEREYE GİDECEĞİM TIKLA ÖĞREN

“E devlet giriş işlemleri” üzerine 11 yorum

    • Sitemizdeki konudan sizlere gerekli tüm bilgiler sağlanmıştır. Sorularınızı lütfen daha anlaşılır bir şekilde bizlere gönderiniz.

      Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.