Soy Ağacı Sorgulama Öğrenme

E-Devlet soy ağacı aile geçmişi sorgulama ve öğrenme işlemleri : Türkiye’de E devlet sitesi açılır açılmaz milyonların yoğun şekilde girmeye çalıştığı hatta bu girişten dolayı sistemlerin kitlendiği bir uygulama soy ağacı sorgulama işlemi... turkiye.gov.tr adresi üzerinden 1850 yılları ve az birşey daha öncesinden bu yana kadar. Nüfus Müdürlüklerindeki kayıtlar baz alınarak yapılan bir işlem bu. Daha önceden atalarınızın ve dedelerinizin Türkiye Cumhuriyetinde yaptırmış oldukları kimlik kayıtları ile ortaya çıkıyor. Eğer şu ana kadar yapmamış iseniz bu sorgulamayı şimdi sizlere bu işlemi nasıl yapacağınızı detaylı olarak anlatacağım sizlere. Lütfen konumu konumuzun devamını okuyun daha detaylı borgulama bilgileri de vereceğiz sizlere. E-DEVLET GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

Soy Ağacı Sorgulama Ücretli mi Ne yapmam gerekiyor ? : Öncelikle eşlerinizin tc kimlik numaralına tahsis edilmiş bir e devlet şifresiyle sorgulama yapamıyorsunuz bunu baştan belirtelim sizlere. Ama kız kardeşiniz ya da erkek kardeşinizin bir e devlet şifresi var ise onda çıkacak tüm sonuçlar sizinki ile aynı olacağından aileden bir kişinin sorgulaması, bu işlemin sonucu için yeterlidir. E devlet şifresi olmak zorunda mı ? Tabiki evet olmaz ise kesinlikle sorgulama yapamıyorsunuz. E devlet şifrem yok diyenler PTT Müdürlüklerine giderek 4 tl karşılığında kapalı zarfta e devlet şifreleri edinmek zorundalar. Alacağınız bu edevlet şifresini ilk alışta ve ilk turkiye.gov.tr adresine girişte mutlak suretle değiştiriniz.

Güvenli İyi Bir E Devlet Şifresi Nasıl yapılır ? Değerli arkadaşlarım içinde rakam ve büyük küçük harfler olan şifreleri oluşturmanızda yarar var örneğin ::@@vetavuk1860 gibi şifreler oluşturun ya da kullanıyorsanız icloud giriş şifreniz ya da güvenli ve güçlü diyorsanız mail şifrenizi yapabilirsiniz. Sisteme ilk girdiğinizde size otomatik olarak değiştir seçeneği çıkacak oradan yapabilirsiniz. Hayır sonra zarfı kaybettiğinizde edevlet şifre sıfırlama işlemlerini yaparak zaman kaybetmeyin onun için diyorum sizlere.

E devlet şifrem var nasıl sorguluyorum diyenler için : turkiye.gov.tr adresine griiş yaptığınızda hemen üst alanda arama bölümüne Nüfus ve vatandaşlık kelimelerini girdiğinizde siz, Nufus ve Vatandaşlık İşleri genel Müdürlüğü sekmesine girip sorgula diyeceksiniz. Daha sonra sonucu hemen alamayacaksınız. Çok yoğunluk yaşanmış ve sistem kitlenmişti şimdi yapılan yeni uygulama ile biz sorgula dediğimizde sistem otomatik olarak bizleri sıraya alıyor ve cep telefonlarına, mail adresinize işleminiz tamamlandı bilgisi geliyor daha sonra yine nüfus vatandaşlık işlerine giriş yaparak sonucu o ekranda görebilir, dilerseniz sonucu masa üstüne pdf olarak kayıt edebileceğiniz gibi çıktı olarak ta yazdırabilirsiniz.

Sorusu olan kişiler lütfen konumun altından bana yaşadıkları sorun ve sorular ile ilgili dönüş yapsınlar. Ben de sizler gibi ailemi geçmişimi sorguladım hiç kayıpsız tam nokta atışı sonuç çıktı. Önemli olan bu topraklarda yaşayan atalarımızın geçmişi mi ? Yok sa kendimizi ne hissettiğimiz mi? Lütfen değerli yorumlarınız ile birlikte faydalı olarak sizlere hazırladığım bu konumu sosyal mecralarda paylaşın olur mu ? Saygılar…

 

“Soy Ağacı Sorgulama Öğrenme” üzerine 33 yorum

  1. Soy ağacını da Annem sağ görünüyor..oysa Annem öldü diye biliyorum..bu sistem hatası mıdır?

    Cevapla
  2. Ben baktım fakat sadece babamın anne tarafı görünüyor babamın baba tarafı e-devlet te gözükmüyor sebebi ne olabilir

    Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.