E devlet şifresi alma nasıl yapılıyor ?

E devlet şifresi alma – E devlet nasıl alınır e devlet şifresi nasıl alınır

Değerli Türkiye vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti’nin Tüm resmi kurum ve kuruluşları ile ilişkilendirilmiş, tc kimlik numaralarına tanımlanmış ve size özel bulunan e devlet şifrelerini PTT Müdürlüklerine giderek alacaksınız. Yapacağınız müracaatlarda sizlerden kimlik bilgisi istenilecektir. 18 yaşını doldurmuş her Türk Vatandaşı, bu şifreleri edinebilir ve alabilirler. Bu şifreler sizlere zarflar ile birlikte, sadece sizin bilebileceğiniz zarfa özel şifreleme sistemi ile verilecektir.

E DEVLETE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İnternetten E devlet Şifresi Nasıl Alınır ?

Değerli vatandaşlar, internet ortamından ilk kez e devlet şifresi almanız mümkün değildir. İlk kez e devlet şifresi alma işlemlerinin tamamı postaneler üzerinden yapılacaktır. Kişisel bilgilerinizi vererek, ne bizim sitemizde ne de başka bir sitede asla işlem yapmayın. Zira, böyle bir durumla karşılaşmanız halinde siteyi derhal terk ediniz. Hiç bir sistem ya da devlet sitesi sizlerin ilk müracatlarında e devlet şifresi vermez veremez önemle hatırlatıyoruz. Tüm işlemler turkiye.gov.tr sitesi üzerinden yapılır. Tabiki öncelikle PTT’den bu zarfları almanız gerekiyor.

E DEVLET ŞİFREMİ UNUTTUM YENİSİNİ AL TIKLAYIN

Güvenli Bir E devlet şifresi oluşturma nasıl yapılır ?

Postanelerden sizlere verilen zarflarda random yani gelişi güzel ama güçlü bir şifre zaten belirlenmiş bir durumdadır. Bu şifrelerin de zarf açılıp internet sitesine giriş yapıldıktan sonra değiştirilmesi son derece önemlidir. Kişisel bilgilerinizin başkalarının eline geçmesini kimse gibi sizler de istemezsiniz. Zarflarda yer alan şifreyi bir kere turkiye.gov.tr sitesi üzerinden giriş yaptığınızda, sistem zaten size şifre değşitirip değiştirmemeniz hususunda bilgiler verecektir. İsterseniz bu zarftaki şifreyi kullanabileceğiniz gibi isterseniz değiştirebilirsiniz size kalmış. Ama biz bu şifreleri değiştirmenizi tavsiye ediyoruz. E devlet şifresi unuttum e devlet şifremi unuttum alma işlemi nasıl yapılır ?

E NABIZ GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Güçlü e devlet şifresi oluşturma

  • Doğum tarihi kullanmayınız
  • Şehrinizi kullanmayınız
  • İsim soy isminizi kullanmayınız
  • Aynı sayıları ard arda kullanmayınız
  • İçinde büyük küçük harf ve rakam kullanınız

 

YENİ E devlet ve E devlet şifresini nasıl alabilirim  nasıl alınır ? E devlet nasıl alınır ?

Sizler için hazırladığımız aşağıda yer alan konu yardımı ile sıfırdan nasıl e devlet sistemine kayıt olacaksınız ve yeni e devlet şifreleri edineceksiniz anlatmıştık. Lütfen aşağıdaki konumuza tıklayarak nasıl bir işlem yapabileceğinizi öğreniniz. BURAYI TIKLAYINIZ

E devlet şifresi veren postaneler tıklayın

 

NOT: Daha önceden postanelerden e devlet şifresini almış iseniz ve unutmuş iseniz sıfırlama yapabileceğinizi biliyor musunuz ? Aşağıdaki linkten şifrelerinizi nasıl sıfırlayıp yeni şifre alabileceğinizi öğrenebileceğiniz içeriğimizi lütfen inceleyiniz.

E DEVLET ŞİFRESİNİ UNUTTUM KAYBETTİM TIKLAYINIZ

 

“E devlet şifresi alma nasıl yapılıyor ?” üzerine 7 yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.