E devlet şifresiyle ssk sorgulama

İşyerlerinde çalışan kişiler kesinliikle sigortalılık durumlarını gösteren çizelgeleri rutin olarak kontrol etmek durumundalar. Niyeti kötü olan işverenlerin olmasını bir yana bırakalım, kendi kendinize en azından emeklilik günleriniz ya da sigortam yatıyor mu gibi sorularınızın cevabını görmek adına bu sisteme giriş yapmalısınız. Bununla alakalı gerekli olan şeyleri sizlere birazdan konumuzun altında anlatacağız ve resimli olarak neler yapacağınızı da sizlere göstermeye gayret edeceğiz.

Bakacağınız çıktılarda işlemleriniz sizi bir ay geriden gösterecektir. Yani Ocak ayında giriş yapıp sorguladığınızda, eğer ocak ayının başı ise, e devlet sisteminde sizler ancak 11. ayın ve daha öncesi ayların sigortalılık durumlarını ve yatırılan prim tutarlarını vs görebileceksiniz. Bu, sistem hatası değildir değerli ssk.net kullanıcıları. Muhasebede işlemler ay geçtikten sonra yapıldığından dolayı ancak sonuçları bu şekilde alabilirsiniz. Ocak ayı demiştik, eğer ocağın 25 inden sonra bakar iseniz bu sefer 12. ayın dökümanlarını ve daha önceki sigortalılık durumlarınızın tamamını yıl bazında görebiliyorsunuz.

E devlet şifresi kullanılarak ssk gün toplamları, hizmet gün sayılarınızı görebilir ve sorgulamaları yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şeyleri sizlere daha önceden açtığımız konularımızda anlatmıştık. Örneğin öncelikle E devlet şifresi edinmeniz ve daha sonrasında ise e devlete giriş işlemini yapmanız gerekiyor. E devlete giriş yaptıktan hemen sonra aşağıda eklediğimiz ssk sorgulama resminde görüleceği üzere, sistemdeki arama bölümünden sizler ” Hizmet Dökümü ” yazdığınızda 4A hizmet dökümü olan bölüme tıklayacaksınız. resimde net olarak gösteriyoruz.

4A hizmet dökümü yazan yere giriş yaptıınızda otomatik olarak hangi aylarda kaç güllük sigortalılık durumunuzun olduğunu, kaç para üzerinden gösterildiğinizi net olarak görebilirsiniz. Bu konumuz ile alakalı yapamadığımız bir bölüm ya da soru sorularınız olur ise lütfen çekinmeden aşağıda yer alan yorum yaz bölümünden bizlere ulaşınız. Şimdi herşeyi anladığınıza göre e devlet giriş yapısından işlemlerinizi başarı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Buradan alacağınız sonuç ile artık sizler net olarak hizmet gün sayılarınızı öğrendiğinize göre emekliliğime ne kadar kaldı diye devletin resmi sitesinden gün sayılarınızı ve askerlik borçlanmalarınızı da girerek sorgulama yapabilirsiniz.

hesapla.net

“E devlet şifresiyle ssk sorgulama” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.