Askerlik celp yeri sorgulama öğrenme askere nereye gideceğim

Askerlik celp yeri sorgulama öğrenme askere nereye gideceğim : Ülkemizin en büyük gurur kaynaklarından birisi askerlik görevidir. Özellikle Afrin girişi Zeytin Dalı harekatı derken bu gurur iyiden iyiye katladı kendini. Askere gidecek olan er erbaşların tamamına şimdiden hayırlı teskereler diliyorum. Askerlik yaşı gelmiş olan her genç gibi sizler de Acemi Birliğim Neresi diye kendi kendinize düşünüyorsunuz. Hoş, ülkenin her yeri bizim için aynı olsa da insan merak ediyor Celp Yerinin Neresi olduğunu öyle değil mi sevgili Mehmetçikler ! Şimdi sizlere bu konu üzerinden nasıl sorgulama yapileceğinizi, Askerliğim nereye çıktı sorularınıza tam anlamı ile E devlet sistemi üzerinden cevaplar sunacağım.

TC KİMLİK No ile Askerlik Yeri Sorgulaması Yapılabiliyor mu ? Sevgili Mehmetçikler, sadece tc kimlik bilgilerinizi girerek askerliğinizin nereye çıktığını, acemi birliğinizin yerini kesinlikle öğrenemezsiniz. bunu hemen başta yazıyorum ki, sağa sola başka internet sitelerine tc kimlik bilgilerinizi girmeyin. Kötü niyetli kişiler, kişisel bilgilerinizi çalarak sizleri zor duruma düşürmesin. Bir kere bunu kesinlikle yapamıyorsunuz. Peki Askerliğimi nasıl sorgulayıp öğreneceğim, sorusu noktasında imdada Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en fazla kullanılan E devlet uygulaması geliyor. Tüm bilgileri buradan sorgulayacaksınız.

Acemi Birlik Yeri Öğrenme Sorgulama İşlemi için : Kesinlikle E devlet şifrelerine ihtiyaç duyacaksınız. Daha önceden sizler eğer şifre almış iseniz belki zaman içinde bu şifreleri kaybetmiş olabilirsiniz. Başta şunu belirteyim. Eğer E devlet şifrelerinizi almış iseniz unutmuş iseniz sıfırlayabiliyorsunuz. BURADAKİ konu size tüm bilgileri verecektir. Lütfen Önceden e devlet şifresi almış ve unutmuş kişiler içinden eğer telefon numaraları da değişmiş olan var ise kesinlikle uğraşmasın ve hemen PTT MÜDÜRLÜĞÜNE giderek yeni bir şifre talebi oluşturup 4 tl vererek yeni şifresini alsın. Cep telefonu değişen kişiler sıfırlama yapamayacaktır. Bilginiz olsun.

E DEVLET ŞİFRESİ ALARAK ASKERLİK YERİ ÖĞRENME : E devlet şifrelerini ilk kez alacaklar belirttiğim üzere PTT Müdürlüklerinden evine en yakın olana giderek şifre edinecekler. Yine bunun için 4 tl ödeyecekler. Kapalı olarak ilk sizlerin açacağı şekilde sunulan bu zarflar ile sizler turkiye.gov.tr sitesine giriş yapacaksınız. Lütfen bu adres haricindeki herhangi bir yere sakın bilgi girişi yapmayın. Şifreleriniz ile bu siteye giriş yaptıktan hemen sonra, Merhaba Size Nasıl Yardım Edebilirim şeklinde çıkan sayfanın ortasında yer alan bölüme ” Askerlik Yeri ” yazacaksınız. burada hemen sayfanın altından size uygun olan bölümü seçerek acemi birliğinizin neresi olacağını göreceksiniz. Allah, cümle Mehmetçiklerimize Hayırlı Teskereler Nasip Etsin. Sorunuz olursa konunun en altından bana, karşılaştığınız sıkıntılı durumu net ve anlaşılır birlikte gönderin. Hemen dönüş yapayım sizlere.

“Askerlik celp yeri sorgulama öğrenme askere nereye gideceğim” üzerine 2 yorum

  1. Selamın aleyküm askerlik yoklaması yani muayenemi 2018 in 7 ayında muayne oldum her şekilde evraklarımı hallettim bana verilen kagitta muhtemelen sevk tarihi 29 ocak yazmakta 19 gün kaldı nereye düştüğümü bilmiyorum daha dorusu e devletten baktığımda gözükmüyor bana yardımcı olurmusunuz

    Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.