Tc ile oy yeri sorgulama oyumu nerede kullanacağım

ERKEN SEÇİM NE ZAMAN YAPILACAK OYUMU NEREDE KULLANACAĞIM :Bundan yaklaşık bi kaç öncesine kadar Recep Tayyap Erdoğan, erken seçimin olmayacağını vurgulamış, geri kalmışlığın göstergesidir erken seçim demişti. Ama kulislerde konuşulanlara bakıldığında erken seçimin geleceği söyleniyordu. Tabiki kulisler haklı çıktı. Her türlü söylemlerin aksine erken seçim geldi çattı. Tabi ki bu erken seçimden dolayı Mhp Lideri Sayın Devlet Bahçeli‘de Cumhurbaşkanı adaylarının Sayın Erdoğan olduğunu ifade etti. Ortalık tam durulacak Chp Ne yapacak derken onlar da son dakika golü ile İyi Parti’ye 15 millet vekili transfer ederek bu partinin de seçimlere girmesini sağladı. Aslında yapılan erken seçimin Türkiye’nin ekonomik durumunun hiç iyi olmadığından dolayı erkenden yapılacağı ifade edilse de, konuşulanlar arasında erkene çekilmesinin en büyük nedenlerinden birisinin de Devlet Bahçeli’nin bu Meral Akşener’in seçime girmemesi için Tayyip Erdoğan ile böyle bir karar aldığı yönünde… Neyse artık erken seçim zamanı geldi çattı. Çok fazla gün de kalmadı yaklaşık 2 ay kadar zaman var. Erken seçim 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak.

İYİ PARTİ SEÇİMİN SEYRİNİ DEĞİŞTİRECEK : Gelen bilgilerde ve sosyal medyadaki konuşmalarda. Devlet Bahçeli ve Erdoğan cephesinin son derece durumdan sıkıntı duydukları yapılan açıklamalarla ortaya çıkmış durumda. Hatta İyi Parti Yaptığı Tiwitter açıklamasında ” Beklemediğiniz yerden mi geldi ” şeklinde esprili bir yaklaşımda da bulunmuş. Şimdi yavaş yavaş bu ilk şaşkınlıklar atılırken Sayın Erdoğan’ın YSK‘ ya çattığı, Cumartasi günü seçime girilecek partilerin açıklanması olsaydı İyi Parti girmezdi diye söylemleri olmuş onu da bu konuyu yazarken gazetelerden okudum. Her halukarda İyi Parti’nin seçimlerin seyrini değiştireceği ortada. Henüz Chp ile güç birliği yapan bu partinin ya da Chp’nin Cumhurbaşkanlığı adayı açıklanmış değil. Çok fazla isim konuşuluyor. Önümüzdeki günlerde neler olduğunu göreceğiz.

YSK TARAFINDAN AÇIKLAMA İLE OY KULLANMA YERİNİZİ E DEVLETTEN GÖRECEKSİNİZ : YSK henüz seçim dönemi ile ilgili bilgileri girmediğinden dolayı muhtemelen sizler de E devlet şifreleriniz ile giriş yaptığınızda oyunuzu nereden kullanacağınızı göremeyeceksiniz. Seçime bir iki hafta kala bunların açıklanacağı ve E devlet sisteminden görüleceği gelen bilgiler arasında. Ben baktım daha açıklama yapılmamış. Peki ben nasıl gireceğim bu linke derseniz turkiye.gov.tr/yuksek-secim-kurulu-yurt-ici-secmen-kaydi-sorgulama adresini tarayıcınıza yapıştırarak e  devletl şifrelerinizi girerek görebilirsiniz.

E DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR ? E devlet şifrelerini yaşadığınız şehired bulunan PTT Müdürlüklerine giderek küçük bir ücret karşılığında alabilirsiniz. Lütfen bu şifre alımlarını son güne bırakmayın. Çok fazla yoğunluk olacağından dolayı şimdiden lütfen yok ise e devlet şifrelerinizi alın.

TC İLE OY YERİ SORGULAMA OYUMU NEREDE KULLANACAĞIM SEÇMEN SORGULAMA : Sadece tc kimlik bilgilerinizi girerek sorgulama yapamazsınız. E devlet üzerinden yapacaksınız. Başka siteler önünüze seçim zamanı çıkmış olabilir. Lütfen kişisel bilgilerinizi, ileride başınızın ağrımaması için E devlet sitesi haricindeki bir yerde kullanmayın. Üzülürsünüz.

E DEVLET ŞİFREMİ UNUTTUM NASIL SIFIRLARIM linkine bakarak daha önce almış olduğunuz ve kaybettiğiniz unuttuğunuz e devlet şifrelerinizi değiştirebilir ve sıfırlayabilirsiniz. Lütfen bu konumun sosyal medyada paylaşılmasını sağlar mısınız ? Küçük bir  dokunuş ile sorgulama yapmayı bilmeyenlere yardımcı olmuş olacaksınız. Sevgiler… Umarım, Ülkemiz için hayırlısı ne ise öyle olsun.

 

 

 

“Tc ile oy yeri sorgulama oyumu nerede kullanacağım” üzerine 9 yorum

  1. Tatilyerindeki ev tapusu eşlerden birinin uzerindeyse (aileye ait demektir bu)tapuda ismi yazmiyan eş o tatil yerinde oy kullanabilecekmi ? Buna açiklik getirilmemiş.bukonuda bilgi ricaediyorum.

    Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.