Go to ...

Tc ile oy yeri sorgulama oyumu nerede kullanacağım


ERKEN SEÇİM NE ZAMAN YAPILACAK OYUMU NEREDE KULLANACAĞIM :Bundan yaklaşık bi kaç öncesine kadar Recep Tayyap Erdoğan, erken seçimin olmayacağını vurgulamış, geri kalmışlığın göstergesidir erken seçim demişti. Ama kulislerde konuşulanlara bakıldığında erken seçimin geleceği söyleniyordu. Tabiki kulisler haklı çıktı. Her türlü söylemlerin aksine erken seçim geldi çattı. Tabi ki bu erken seçimden dolayı Mhp Lideri Sayın Devlet Bahçeli‘de Cumhurbaşkanı adaylarının Sayın Erdoğan olduğunu ifade etti. Ortalık tam durulacak Chp Ne yapacak derken onlar da son dakika golü ile İyi Parti’ye 15 millet vekili transfer ederek bu partinin de seçimlere girmesini sağladı. Aslında yapılan erken seçimin Türkiye’nin ekonomik durumunun hiç iyi olmadığından dolayı erkenden yapılacağı ifade edilse de, konuşulanlar arasında erkene çekilmesinin en büyük nedenlerinden birisinin de Devlet Bahçeli’nin bu Meral Akşener’in seçime girmemesi için Tayyip Erdoğan ile böyle bir karar aldığı yönünde… Neyse artık erken seçim zamanı geldi çattı. Çok fazla gün de kalmadı yaklaşık 2 ay kadar zaman var. Erken seçim 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak.

İYİ PARTİ SEÇİMİN SEYRİNİ DEĞİŞTİRECEK : Gelen bilgilerde ve sosyal medyadaki konuşmalarda. Devlet Bahçeli ve Erdoğan cephesinin son derece durumdan sıkıntı duydukları yapılan açıklamalarla ortaya çıkmış durumda. Hatta İyi Parti Yaptığı Tiwitter açıklamasında ” Beklemediğiniz yerden mi geldi ” şeklinde esprili bir yaklaşımda da bulunmuş. Şimdi yavaş yavaş bu ilk şaşkınlıklar atılırken Sayın Erdoğan’ın YSK‘ ya çattığı, Cumartasi günü seçime girilecek partilerin açıklanması olsaydı İyi Parti girmezdi diye söylemleri olmuş onu da bu konuyu yazarken gazetelerden okudum. Her halukarda İyi Parti’nin seçimlerin seyrini değiştireceği ortada. Henüz Chp ile güç birliği yapan bu partinin ya da Chp’nin Cumhurbaşkanlığı adayı açıklanmış değil. Çok fazla isim konuşuluyor. Önümüzdeki günlerde neler olduğunu göreceğiz.

YSK TARAFINDAN AÇIKLAMA İLE OY KULLANMA YERİNİZİ E DEVLETTEN GÖRECEKSİNİZ : YSK henüz seçim dönemi ile ilgili bilgileri girmediğinden dolayı muhtemelen sizler de E devlet şifreleriniz ile giriş yaptığınızda oyunuzu nereden kullanacağınızı göremeyeceksiniz. Seçime bir iki hafta kala bunların açıklanacağı ve E devlet sisteminden görüleceği gelen bilgiler arasında. Ben baktım daha açıklama yapılmamış. Peki ben nasıl gireceğim bu linke derseniz turkiye.gov.tr/yuksek-secim-kurulu-yurt-ici-secmen-kaydi-sorgulama adresini tarayıcınıza yapıştırarak e  devletl şifrelerinizi girerek görebilirsiniz.

E DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR ? E devlet şifrelerini yaşadığınız şehired bulunan PTT Müdürlüklerine giderek küçük bir ücret karşılığında alabilirsiniz. Lütfen bu şifre alımlarını son güne bırakmayın. Çok fazla yoğunluk olacağından dolayı şimdiden lütfen yok ise e devlet şifrelerinizi alın.

TC İLE OY YERİ SORGULAMA OYUMU NEREDE KULLANACAĞIM SEÇMEN SORGULAMA : Sadece tc kimlik bilgilerinizi girerek sorgulama yapamazsınız. E devlet üzerinden yapacaksınız. Başka siteler önünüze seçim zamanı çıkmış olabilir. Lütfen kişisel bilgilerinizi, ileride başınızın ağrımaması için E devlet sitesi haricindeki bir yerde kullanmayın. Üzülürsünüz.

E DEVLET ŞİFREMİ UNUTTUM NASIL SIFIRLARIM linkine bakarak daha önce almış olduğunuz ve kaybettiğiniz unuttuğunuz e devlet şifrelerinizi değiştirebilir ve sıfırlayabilirsiniz. Lütfen bu konumun sosyal medyada paylaşılmasını sağlar mısınız ? Küçük bir  dokunuş ile sorgulama yapmayı bilmeyenlere yardımcı olmuş olacaksınız. Sevgiler… Umarım, Ülkemiz için hayırlısı ne ise öyle olsun.

 

 

 

Etiketler:, , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Edevlet

blank

E devlet adres değiştirme E devlet ikametgah değişikliği nasıl yapılır ?

E devlet şifresiyle giriş yaparak ikametgah adres değişikliği nasıl yapılır ? Ades değiştir işlemi ile ilgili merak edilenler Özellikle ülkemizde artık tüm işlemler muhtarlar yerine Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından online işlemlere ayrılmış durumda. Sizler oturduğunuz yerden bilgisayarlardan cep telefonlarından mobil imza veya sms ile doğrulama yaparak kimsenin oturmadığı bir adrese adres değişikliklerinizi yapabilirsiniz. Bunun için

blank

E devlet e nabız giriş işlemleri

E DEVLET E NABIZ GİRİŞ NASIL YAPILIR NASIL KAYIT OLUNUR Tüm dünyanın üzerinde karabulutlar dolaşıyor değerli kullanıcılarımız. Bu karabulutun adı tabiki kovid bu kovit belasında ilk önceleri Türkiye olarak güzel işler başarmış olsak ta daha sonra bizlere aşıların ulaşmamasından dolayı çok büyük sıkıntılar yaşamış durumdayız. Sağlık sistemimizin iyi işlediğini biliyoruz en azından e nabız giriş

blank

E devlet şifresi alma nasıl yapılıyor ?

E devlet şifresi alma – E devlet nasıl alınır e devlet şifresi nasıl alınır Değerli Türkiye vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti’nin Tüm resmi kurum ve kuruluşları ile ilişkilendirilmiş, tc kimlik numaralarına tanımlanmış ve size özel bulunan e devlet şifrelerini PTT Müdürlüklerine giderek alacaksınız. Yapacağınız müracaatlarda sizlerden kimlik bilgisi istenilecektir. 18 yaşını doldurmuş her Türk Vatandaşı, bu şifreleri

blank

Askerlik celp yeri sorgulama öğrenme askere nereye gideceğim

Askerlik celp yeri sorgulama öğrenme askere nereye gideceğim : Ülkemizin en büyük gurur kaynaklarından birisi askerlik görevidir. Özellikle Afrin girişi Zeytin Dalı harekatı derken bu gurur iyiden iyiye katladı kendini. Askere gidecek olan er erbaşların tamamına şimdiden hayırlı teskereler diliyorum. Askerlik yaşı gelmiş olan her genç gibi sizler de Acemi Birliğim Neresi diye kendi kendinize

blank

Soy Ağacı Sorgulama Öğrenme

E-Devlet soy ağacı aile geçmişi sorgulama ve öğrenme işlemleri : Türkiye’de E devlet sitesi açılır açılmaz milyonların yoğun şekilde girmeye çalıştığı hatta bu girişten dolayı sistemlerin kitlendiği bir uygulama soy ağacı sorgulama işlemi... turkiye.gov.tr adresi üzerinden 1850 yılları ve az birşey daha öncesinden bu yana kadar. Nüfus Müdürlüklerindeki kayıtlar baz alınarak yapılan bir işlem bu.

9 Responses “Tc ile oy yeri sorgulama oyumu nerede kullanacağım”

 1. blank
  Hüseyin sükün
  2 Mayıs 2018, 14:31

  Oyumu nerede kulla
  Cagım

 2. blank
  Lale Yaşık
  3 Mayıs 2018, 00:22

  Seçmen listesinde ismim var mı

 3. blank
  Semra Yılmax
  3 Mayıs 2018, 01:33

  Tatilyerindeki ev tapusu eşlerden birinin uzerindeyse (aileye ait demektir bu)tapuda ismi yazmiyan eş o tatil yerinde oy kullanabilecekmi ? Buna açiklik getirilmemiş.bukonuda bilgi ricaediyorum.

 4. blank 10 Mayıs 2018, 12:58

  Oyumu nerede kullanırım

 5. blank
  Mustafa Gurbuz Birlan
  10 Mayıs 2018, 19:51

  Nerede oy kullancagim

 6. blank
  Şefik yilmaz
  11 Mayıs 2018, 18:05

  Seçmem sorgulama

 7. blank
  mehmet muz
  12 Mayıs 2018, 23:14

  Seçmen sorgulama,oyumu nerede kullanicam.

 8. blank
  refik durukan
  29 Mayıs 2018, 00:13

  Oyumu nerde kullanacağım

 9. blank
  mehmet caner cavdaroglu
  11 Haziran 2018, 00:03

  Oyumu nerede kullanacagim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank

About hesapla.net

blank