Go to ...

Banka kredi notu nasıl yükseltilir


Banka kredi puanı yükseltme – Banka kredi skoru nasıl ve ne zaman yükseliyor ? Sizlere kredi notu öğrenme yazımızda kredi alırken puanlama sistemleri ne işe yarıyor nasıl hesaplanıyor hakkında detaylı bir yazı yazmıştık değerli hesapla.net kullanıcıları. Bankalar kredi puanlarınızı hesaplarken nelere dikkat ediyor neler yapmanız gerekiyor tek tek anlattık sizlere. Sizler kredi aldığınızda ya da krediye müraccat ettiğinizde bankaların standart prosedürleri gereği yaptığı işlemleri bir kez daha hatırlatalım. Sizlerin kredi puanlarınızın bağlı olduğu bir devlet kuruluşu var. BDK tarafından her kişinin bir puanlama sistemi var, krediyi daha önceden çekmiş mi daha önceden bankalarla çalışırken ki ödem planı ne, borcu var mı, hacizlik durumu vs…Kredi için başvuruda bulunduğunuz bankaların tamamının ekranında aynı puanlama sistemi şeklinde görünür. BANKALAR KREDİ VERMİYORSA TIKLA

Yani bir bankada 799 çıktı ise puanınız diğer bankalarda da aynı puanla çıkacaktır. Sizlerin bilmesi gereken önemli bir husus daha var. Sizler bir bankaya gidip kredi başvurusunda bulunduğunuzda eğer kredi çıkmadı ve puanınız 799 ise, başka bir bankaya gideyim onda kredi çıkar diyerek başvuru yaptığınızda, banka sizin kredi puanınızı sorguladığında 799 olan puan 700 seviyelerine düşecektir. Tabiki bu düşüş değerinin net olarak kaç kaç düştüğünü bilmiyoruz ama kesin olan birşey var her bankaya başvuru yaptığınızda kredi puanlarınız düşecektir. Krediniz çıkmadı ise başka bankaya başvuruda bulunmayın, ya da başka bir yerden kredi puanınızı asla sorgulamayın. Bu durumların tamamı sizlerin kredi puanlarınızın oluşturulmasında tabiki etken.

Daha önceden kredi durumuna aşikar ve kulaktan da olsa bazı şeyleri bilen kişiler şimdi puanlarının düşük olmasından dolayı sıkıntı içindeler. Bu puanlama sistemi tarafından verilen düşük değer ile artık sizler kredi alamıyorsanız bu bilgiler sizler için. Kredi puanım düşük nasıl yükseltebilirim diye soranlar lütfen bu yazımızı dikkatlice okuyunuz.

KREDİMİ NASIL SORGULARIM YAZIMIZ sizlere yardımcı olabilir.

KREDİ PUANI DÜŞÜK OLANLARIN YAPMASI GEREKENLER : En baştan belirtelim her türlü sıkıntılarınızı giderseniz bile kredi puanlarınız şak diyerek bir sonraki ayda düzelmez öncelikle bunu bi anlamanız gerekiyor. Öncelikle bankalara olan borçlarınızı vakit kaybetmeden hemen ödemeniz gerekiyor. Yani hangi bankaya takılmış bir borcunuz var ise onları ödemeniz gerekiyor. Özellikle tüm bankalara olan kredilerinizdeki borçları üstlenen bir banka bularak, yani diyelim ki toplamda yirmibin tl borcunuz var ise başka bir bankaya giderek bu borçların kapanması adına tüm borçlarımın birleştirilmesini ve krediyi yeni bankadan alma olayından bahsediyorum. Bu bilgiye ihtiyacı olanlar bana konu altından yazarlarsa bunuda anlatırım. Herneyse nerede kalmıştık, evet bütün borçları bir bankada birleştirdiniz ve artık bi ton banka yerine tek bir bankaya borcunuz var artık. Şimdi gelelim diğer yapmanız gerekenlere.

KIRMIZI KALEM YİYENLER KREDİ ALABİLİR Mİ ?

Borcum yok ama yinede kredi puanım düşük nasıl yükselir ? Borcunuz yok olsa bile kredi puanlarınızın düşük olmasının iki farklı sebebi olabilir.

1- Hiç kredi kartınız yok ve bankalar ile hiç çalışmamışsınız ; Bu tür durumda olan bir kişinin acilen düşükte olsa bir bankadan maaş bordrosuna mukabilen bir kredi alması ya da kredi kartı kullanması ve bir kaç ay ( en az üç ay altı ay arasında düzenli ödeme ) yapması gerekiyor.

2- Kötü sicilinizden dolayı kredi puanınız düşük; bunun için ise; Yukarıda yazılanları uygulamanız gerekiyor. Sonuçta hiç borcunuz yok ise bile kredi puanlarınızın yükselmesi 3 ila 6 ay arasında netlik kazanır. Hemen borçlarımı yatırdım kredi puanım yükselsin diye bir şey yok. Mecburen beklemeniz gerekiyor arkadaşlarım bilginiz olsun. Yani hiç bir yere borcunuz yoksa bile hemen kredi skorunuz düzelmeyecektir zamana ve düzenli ödeme yapmaya ihtiyacınız olacak.

KREDİ SKORUMU EN HIZLI NASIL YÜKSELTEBİLİRİM ? :Diyelim ki bankanın sizlere sunmuş olduğu vermiş olduğu kredi kartı limiti 7 bin tl olsun. Siz bu kredi kartınızda yer alan limitin tamamını kullanıp bir sonraki ay tamamını yeniden yatırırsanız bu da sizlerin hızlı şekilde kredi puanlarınızı yüksleltmenize yardımcı olacaktır. Yani limitin tamamını kullanıp borcun da tamamını yatırmanız gerekiyor. Üç ay boyunca bunun yaptığınızda kredi notu güncelleme zamanında ortalamanız kesinlikle yükselecektir. Buna ” bu kredi kartı sahibi borcuna sadık ve tamamını ödeyen bir müşteri ” imajı da diyebiliriz. Bununla birlikte adınıza olan standart ödemeler su elektrik faturaları cep telefonu faturalarında da düzenli ödeme yapmanız ve takıntıya ya da listeye girmemeniz gerektiği hususunu sizlere önemle anlatalım.

KREDİ ALABİLMEK İÇİN KREDİ SKORU KAÇ OLMALI ? : Bankadan bankaya göre biraz değişse de 1000 ve üstü kredi puanı bulunanlar için bankalar kredi imkanı sağlıyorlar. tabiki bankaların bu puanın yanı sıra istedikleri kriterler de var. Bir bankada krediniz çıkmadı ise, yani oradan kredi puanınızı sorguladı iseniz, başka bankaya başvuru yapmanız, kredi puanınızı olumsuz etkileyecek ve düşecektir. Bunu lütfen göz önünde bulundurun. Özellikle Kredi puanım yüksek ama kredi çıkmıyor gibi soruların yegane sebebi bu. Lütfen çok fazla başvuruda bulunmayınız.

Puan yükseltme ile ilgili başka tüyolarınız veya bilgileriniz var ise, bir banka çalışanı iseniz daha değişik bilgilere sahibim diyorsanız lütfen konumuzun altından yorumlarınız ile bizlere ulaşın. Ki, bu değerli bilgileri bu durumdan dolayı sıkıntı yaşayan insanlara aktaralım.

hesapla.net / ÖZEL

Bu Kategorideki Diğer Konular - Krediler

blank

Türk Eximbank; Başvuru Yapılabilecek Şube ve İrtibat Büroları

Türk İhracatçısının desteklenmesi amacıyla, Türkiye İhracat Kredi Bankası  A.Ş/Türk Eximbank adıyla 1987 yılında Ankara’da kurulan banka Türkiye’de ihracatı resmi olarak finanse etmek üzere kurulan tek kurumdur. Banka zaman içerisinde hizmetlerini geliştirmiş ve ihracatçının kredilendirilmesinin yanı sıra yurt dışı alıcılarının Türkiye’den mal ve hizmet satın almalarını teşvik etmek amacıyla “Alıcı Kredileri” adı altında Uluslar arası krediler

blank

Kısa Vadeli Türk Eximbank Reeskont Kredisi

Türk Eximbank tarafından döviz getiren/getirecek mal ve hizmet ihracatı yapan , Türkiye ve Türkiye’de kurulu bulunan serbest bölgelerde iş gören firmalara yönelik olarak verilen Kısa Vadeli Reeskont Kredileri hakkında bilgi sunmaya devam ediyoruz. Piyasa koşullarına göre uygun faiz oranları ile sunulan reeskont kredilerinin amacı; Müteşebbislerin döviz kazandırıcı hizmet ve mal ihracatlarına hazırlık sürecinde ihtiyaç duydukları

blank

36 ay vade 15.000 Tl Kredi Çekeceklere En düşük faizli kredi veren bankalar

36 Ay vade ile 15.000 TL ye ihtiyacı olanlar için bizler hesapla.net olarak bir araştırma yapıyoruz. Özellikle Kurban Bayramından hemen önce, tüm kesimin gerek ibadetlerini yerine getirmek gerek ise ev ihtiyaçları, çocukların giysileri ve alınacak malzemeler için paraya ihtiyacı olabilir. Türkiye’deki büyük bir kesimin kredi ile döndüğünü biliyoruz. Çıkış esnafları dolaştığımızda, kimsenin nakit taşımadığı ve

blank

Türk Eximbank İhracat Kredi Sigortası

Türk Eximbank Türkiye’nin ihracatının geliştirilmesi için sadece yurt içindeki ihracatçılara kredi, yurtdışındaki ithalatçılara ise yurt dışı kredileri vermemektedir. İhracat işlemlerinin kredi sigortası hizmetini de vermektedir. 1987 yılında kurulan Türk Eximbank, 1989 yılında ihracat kredi sigortası programını hayata geçirmiştir.Bu program ile  ihracat yapan firmaların ihraç bedellerinin, politik ve ticari risklere karşı belirli bir düzeyde teminat altına

2 Responses “Banka kredi notu nasıl yükseltilir”

  1. blank
    Davut eren
    2 Şubat 2018, 15:26

    Benim 1.412.80 kuruş kredi borcum var 05/03/2018/de hepsini ödeyeceğim başka borcum kalmıyor 02/07/2018/e kadar beklesem kredi puanım nekadar yükselir şuan ki puanım 808 puan

  2. blank 31 Ağustos 2021, 16:48

    2014 te kırmızı yedim puannım hala 0 puannımı yüksretmek için ne yapabirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank

About hesapla.net

blank