Go to ...

Türk Eximbank; Başvuru Yapılabilecek Şube ve İrtibat Büroları


Türk İhracatçısının desteklenmesi amacıyla, Türkiye İhracat Kredi Bankası  A.Ş/Türk Eximbank adıyla 1987 yılında Ankara’da kurulan banka Türkiye’de ihracatı resmi olarak finanse etmek üzere kurulan tek kurumdur. Banka zaman içerisinde hizmetlerini geliştirmiş ve ihracatçının kredilendirilmesinin yanı sıra yurt dışı alıcılarının Türkiye’den mal ve hizmet satın almalarını teşvik etmek amacıyla “Alıcı Kredileri” adı altında Uluslar arası krediler vermeye başlamıştır. Bu fonksiyonlarının yanı sıra Türk Eximbank ihracat işlemlerinin garanti altına alınması ve sigortalanması görevlerini de zamanla hizmetleri arasına katmıştır.

Bankanın kendi yapısını ve hizmetlerini zaman içerisinde değiştirmesinde pratik ve hukuki gerekliliklerin yanı sıra uluslararası ticari ve ekonomik gereklilikler ile dünyada bulunan ticari mücadelenin gerekleri etkili olmuştur/olmaktadır. İhracatçı firmaların ihtiyaç duyduğu kredi, garanti sistemi ve sigorta hizmeti veren bankanın Yurt içindeki bölge müdürlükleri, şubeleri ve büroları hakkında bilgi vermeye çalışmamızın nedeni; Bu konuda bilgi, belge , kredi ve sigortalamaya ihtiyacı olan firmalarımızın nereden bilgi alacakları konusunda bilgilendirmektir.

1987 yılında Ankara’da kurulan Türk Eximbank, İstanbul’un uluslar arası alanda kabul gören bir finans merkezi yapma planına uygun olarak 2012 yılında İstanbul’a taşınmıştır.

TÜRK EXİMBANK’A KREDİ VE SİGORTA İÇİN BAŞVURMAK İÇİN HANGİ İLLERE BAŞVURMAMIZ GEREKİYOR?

Genel Merkezi İstanbul’da bulunan Türk Eximbank’ın halen;

Bölge Müdürlükleri;

 • Ankara Bölge Müdürlüğü
 • Ege Bölge Müdürlüğü

Şube Müdürlüğü;

 • Gaziantep Şube Müdürlüğü
 • İzmir Şube Müdürlüğü

İrtibat Büroları;

 • Adana İrtibat Bürosu
 • Antalya İrtibat Bürosu,
 • Bursa İrtibat Bürosu
 • Denizli İrtibat Bürosu
 • Kayseri İrtibat Bürosu
 • Trabzon İrtibat Bürosu,
 • Konya İrtibat Bürosu,
 • Samsun İrtibat Bürosu,
 • İstanbul Avrupa Yakası irtibat Bürosu

Bulunmaktadır.

İhracatı geliştirmek, desteklemek ve finanse etmek amacıyla kurulan Türkiye İhracat Kredi Bankası  A.Ş/Türk Eximbank  idari yapılanmasını Türkiye’de ihracat potansiyeli olan illere göre belirlediğini gözlemlemekteyiz. Bu çerçevede Türk Eximbank’ın genel merkezinin İstanbul’a taşınması bizce bir tesadüf değildir . Türk dış ticaretinin toplamının (ihracat ve ithalatının neredeyse %50’sinin İstanbul’dan yapıldığı düşünülürse bu genel merkez tercihinin ne kadar isabetli olduğunu söylemek yerinde olacaktır. Yine ihracat bakımından Denizlinin, Bursanın, Gaziantep’in, Konyanın, Ankaranın, Adananın, Samsun, Trabzon ve Antalyanın son yıllarda ihracat açısından nasıl bir atak yaptığı herkes tarafından bilinen gerçeklerdir. Verdiği kamu hizmetini ihracat potansiyeli olan illere yayan/yaymakta olan Türk Eximbank kredi ve sigorta gibi hizmetler için genel merkeze gelme zorunluluğunu böylece ortadan kaldırmaktadır.

Bu çerçevede müteşebbislerimiz, ihracatçılarımız, ihracata niyeti olanlar, yurt dışında müteahhitlik hizmetleri veren müteahhitlerimiz Ankara’ya ve İstanbul’a gitmek zorunda kalmadan kendilerine en yakın irtibat bürosu, şube müdürlüğü, Bölge Müdürlüğü veya genel merkeze başvurarak işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Türkiye’nin her ilindeki ilgili ihracatçılarımız yukarıda listesini verdiğimiz irtibat büroları, şube müdürlükleri, bölge müdürlüklerine başvurarak finansman ve sigorta ihtiyaçlarını giderebilirler.

Umarım yazımızı faydalı bulmuşsunuzdur. Hoşçakalın.

Etiketler:, ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Krediler

blank

Kısa Vadeli Türk Eximbank Reeskont Kredisi

Türk Eximbank tarafından döviz getiren/getirecek mal ve hizmet ihracatı yapan , Türkiye ve Türkiye’de kurulu bulunan serbest bölgelerde iş gören firmalara yönelik olarak verilen Kısa Vadeli Reeskont Kredileri hakkında bilgi sunmaya devam ediyoruz. Piyasa koşullarına göre uygun faiz oranları ile sunulan reeskont kredilerinin amacı; Müteşebbislerin döviz kazandırıcı hizmet ve mal ihracatlarına hazırlık sürecinde ihtiyaç duydukları

blank

36 ay vade 15.000 Tl Kredi Çekeceklere En düşük faizli kredi veren bankalar

36 Ay vade ile 15.000 TL ye ihtiyacı olanlar için bizler hesapla.net olarak bir araştırma yapıyoruz. Özellikle Kurban Bayramından hemen önce, tüm kesimin gerek ibadetlerini yerine getirmek gerek ise ev ihtiyaçları, çocukların giysileri ve alınacak malzemeler için paraya ihtiyacı olabilir. Türkiye’deki büyük bir kesimin kredi ile döndüğünü biliyoruz. Çıkış esnafları dolaştığımızda, kimsenin nakit taşımadığı ve

blank

Türk Eximbank İhracat Kredi Sigortası

Türk Eximbank Türkiye’nin ihracatının geliştirilmesi için sadece yurt içindeki ihracatçılara kredi, yurtdışındaki ithalatçılara ise yurt dışı kredileri vermemektedir. İhracat işlemlerinin kredi sigortası hizmetini de vermektedir. 1987 yılında kurulan Türk Eximbank, 1989 yılında ihracat kredi sigortası programını hayata geçirmiştir.Bu program ile  ihracat yapan firmaların ihraç bedellerinin, politik ve ticari risklere karşı belirli bir düzeyde teminat altına

blank

Türk Eximbank; Uluslararası Krediler

Türk Eximbank sadece Türk girişimcilerini ve ihracatçılarını kredilendirmemekte öte yandan da Türkiye’den ithalat yapan/yapmak isteyen alıcıları da kredilendirerek Türkiye’nin ihracatına destek olmaktadır. Genel Merkezi İstanbul’da bulunan , ülke sathına dağılmış bölge müdürlükleri ve büroları ile Türk ihracatçısının finansmanı, desteklenmesi ve geliştirilmesi gayesiyle görev yapan ve Türkiye’de ihracatın desteklenmesi amacıyla kurulmuş olan tek uzmanlık kurumu olan Türk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank

About hesapla.net

blank