Go to ...

MEB Ehliyet sınav sonuçları sorgulama


MEB Ehliyet sınav sonuçları açıklandı : Herkes gibi sizlerde ehliyet sınavına girdiniz ve sonuçlarını merak ediyorsunuz biliyoruz. Tabiki ehliyet sınav sonuçları açıklandı arkadaşlarım Bunları sizlere detaylı olarak anlatmaya gayret göstereceğim. Ehliyet sınavına giren değerli sürücü adayları için sınav sonuçlarını sorgulayıp bilgi alabilecekleri iki yöntem var aslında. Bu iki yöntemi sizlere anlatacağım. Sınava giriş yapan kişiler anlatacağım her iki yöntemi de kullanarak bu sınavdan kaç aldıklarını tc kimlik numarası ile öğrenebilecekler. Birinci yöntem tabiki EDEVLET şifresi ile ehliyet sınav sonuçlarını sorgulama yönünde olacak bunun için yapmanız gerekenler neler hemen anlatmaya başlayayım. Bu arada sınava girmiş olan tüm sürücü adaylarına başarılar ve iyi sonuçlar diliyorum.

EDEVLET EHLİYET SINAV SONUÇLARI nasıl öğreniliyor: E devlet sistemine giriş yaparak hemen aşağıdan sizlere resim olarak attığım, arama bölümünden MEB Sınav Sorgulama yazacaksınız ve sistem sizlere iki seçenek sunacak. Bizin aradığımız resimden de görüldüğü üzere birinci kısımda yer alıyor. Bu arada sınav yerlerinizi de bu sorgulama sonucu ile öğrenebiliyorsunuz. Bu konuyla birlikte başka sitelere girmemenizi önemle rica ediyorum. Zira kişisel bilgilerinizden sizler tc kimlik bilgilerini girerek sınavları sorgulayacaksınız. Bu bakımdan meb.gov.tr harici siteden lütfen ama lütfen ehliyet sonuçlarınızı sorgulamaya çalışmayın. Bu tür sitelere asla ama asla itibar etmeyin. Bu, güvenliğiniz için son derece önemlidir.

Bu işlemi yazdıktan hemen sonra yönleneceğiniz sayfadan sizden bilgiler istenecek onları da girmeniz gerekiyor. Buradaki bilgileri de girdikten sonra sınav sonuçlarına hemen ulaşabileceksiniz. İkinci yöntem daha basit ve zahmetsiz aslında onuda yazalım.

TC İLE EHLİYET SINAVI SONUÇLARI SORGULAMA : E devlet şifresine ihtiyaç duymadan yine MEB resmi sitesi üzerinden sınavların sonuçlarını hemen öğrenebiliyorsunuz. Üstelik sadece TC. kimlik bilgilerinizi ve hangi tarihte sınava girdiğinizi bilmeniz yeterli oluyor. Bilgisayarlarınızın tarayıcılarından şu adrese giriş yapıyorsunuz. meb.gov.tr/meb_sinavindex.php?KATEGORI=12&B=2 Bu adresi yapıştırarak ta ilgili bölüme girebilirsiniz. Bundan sonrası zaten çok basit. Hangi tarih ise onu seçeceksiniz ve sistem sizi bir alana yönlendirecek.

Böyle bir alana meb üzerinden ulaşmalısınız lütfen başka sizelere kesinlikle itibar etmeyelim. Buradan sonra eğer sistemde sıkıntı yok ise ( genelde ilk günden itibaren arayan insanlar sistemi kitleyebiliyorlar ) hemen sonuç alabileceksiniz.

Bu sorgulamada başarılı olamaz iseniz e devlet üzerinden şifreli giriş yaparak sınav sonuçlarını sorgulayabilirsiniz. Peki Ehliyet sorgulamalarını E devlet üzerinden nasıl yapıyorsunuz. Öncelikle turkiye.gov.tr sitesine giriş yapıyorsunuz. Mavi ekran alanına aşağıdaki resimdeki gibi Meb Ehliyet yazdığınızda linkleri görüyorsunuz.

blank

 

Hemen ilk baştaki MEB Sınav sonuç orgulamaya tıkladığınızda sizleri sistem olarak yeni bir sayfaya yönlendirecektir. Bu arada yönlendiğiniz sayfadan da sınava giriş tarihlerini seçerek sorgulama butonuna basacaksınız ve anında sistem önünüze sınav sonuçlarını verecektir.

blank

Konu ile alakalı her türlü görüş öneri ve sorunlarınızı lütfen ivedilikle tarafımıza bildiriniz. Hesapla.net Özel

 

Bu Kategorideki Diğer Konular - Edevlet

blank

E devlet e nabız giriş işlemleri

E DEVLET E NABIZ GİRİŞ NASIL YAPILIR NASIL KAYIT OLUNUR Tüm dünyanın üzerinde karabulutlar dolaşıyor değerli kullanıcılarımız. Bu karabulutun adı tabiki kovid bu kovit belasında ilk önceleri Türkiye olarak güzel işler başarmış olsak ta daha sonra bizlere aşıların ulaşmamasından dolayı çok büyük sıkıntılar yaşamış durumdayız. Sağlık sistemimizin iyi işlediğini biliyoruz en azından e nabız giriş

blank

E devlet şifresi alma nasıl yapılıyor ?

E devlet şifresi alma – E devlet nasıl alınır e devlet şifresi nasıl alınır Değerli Türkiye vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti’nin Tüm resmi kurum ve kuruluşları ile ilişkilendirilmiş, tc kimlik numaralarına tanımlanmış ve size özel bulunan e devlet şifrelerini PTT Müdürlüklerine giderek alacaksınız. Yapacağınız müracaatlarda sizlerden kimlik bilgisi istenilecektir. 18 yaşını doldurmuş her Türk Vatandaşı, bu şifreleri

blank

Tc ile oy yeri sorgulama oyumu nerede kullanacağım

ERKEN SEÇİM NE ZAMAN YAPILACAK OYUMU NEREDE KULLANACAĞIM :Bundan yaklaşık bi kaç öncesine kadar Recep Tayyap Erdoğan, erken seçimin olmayacağını vurgulamış, geri kalmışlığın göstergesidir erken seçim demişti. Ama kulislerde konuşulanlara bakıldığında erken seçimin geleceği söyleniyordu. Tabiki kulisler haklı çıktı. Her türlü söylemlerin aksine erken seçim geldi çattı. Tabi ki bu erken seçimden dolayı Mhp Lideri

blank

Askerlik celp yeri sorgulama öğrenme askere nereye gideceğim

Askerlik celp yeri sorgulama öğrenme askere nereye gideceğim : Ülkemizin en büyük gurur kaynaklarından birisi askerlik görevidir. Özellikle Afrin girişi Zeytin Dalı harekatı derken bu gurur iyiden iyiye katladı kendini. Askere gidecek olan er erbaşların tamamına şimdiden hayırlı teskereler diliyorum. Askerlik yaşı gelmiş olan her genç gibi sizler de Acemi Birliğim Neresi diye kendi kendinize

blank

Soy Ağacı Sorgulama Öğrenme

E-Devlet soy ağacı aile geçmişi sorgulama ve öğrenme işlemleri : Türkiye’de E devlet sitesi açılır açılmaz milyonların yoğun şekilde girmeye çalıştığı hatta bu girişten dolayı sistemlerin kitlendiği bir uygulama soy ağacı sorgulama işlemi... turkiye.gov.tr adresi üzerinden 1850 yılları ve az birşey daha öncesinden bu yana kadar. Nüfus Müdürlüklerindeki kayıtlar baz alınarak yapılan bir işlem bu.

One Response “MEB Ehliyet sınav sonuçları sorgulama”

  1. blank 19 Ağustos 2018, 19:06

    01.01.1978 doğumluyum 2005den başlangıcım var kaçbingünüm kaldı ve kaçbingünüm var emeklikliyim var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blank

About hesapla.net

blank