Emekliye kredi veren bankalar Emekliye kredi imkanı geliyor

Emekliye kredi veren bankalar – Emekli olacağım paraya ihtiyacım var para ödersem emekli olacağım borçlanma parasını yatırır isem emekli olacağım diyenlere müjde 

Cumhuriyet gazetesinin sayfanın en altından verdiğimiz kaynak linkinden de görüleceği üzere bir haberi düştü biraz önce. daha önceden emeklilik için gün sayan askerlik borçlanması ya da prim gün borçlanmalarını yaptıklarında emekli olacak olup bir türlü para bulamayanlara büyük müjde geldi.l Üç banka anlaştı ve artık sizler bu durumda iseniz emekli olabileceksiniz. Üstelik alacağınız paraları banka sizin emeklilik maaşlarından aylık bazda kesecek işte haberin detayları şu şekilde…

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank arasında bir iş birliği protokolü imzalandı. SGK binasında düzenlenen toplantıda konuşan SGK Başkanı İsmail Yılmaz, daha önce 7256 sayılı Kanun kapsamında 2.2 milyon kişinin yapılandırma için başvuruda bulunduğunu ve 101 milyar lira alacağın yapılandırıldığını bildirdi.

KREDİ PUANIM KAÇ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA

9 Haziran 2021’de yürürlüğe giren 7326 sayılı Kanun ile SGK alacakları için yeniden yapılandırma imkanı getirildiğini belirten Yılmaz, “Yapılandırmanın kapsamı oldukça geniş tutularak 2021 Nisan ayı ve öncesine ait neredeyse kurumumuzun tüm alacakları yapılandırma kapsamına alınmıştır. Gerek taksit süresinin uzunluğu ve toplamda 36 aya kadar ödeme süresi, peşin ödeme avantajı, gerekse kredi kartıyla ödeme, elektronik ortamda başvuru imkanı gibi yollarla işverenlerimize ve sigortalılarımıza gerekli tüm kolaylıkları sunmuş bulunuyoruz” dedi.

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM TIKLAYIN

Yılmaz, yapılandırdıkları prim borçlarını ya da ihya edilecek sürelere ilişkin borçlarını ödemeleri halinde emekli olabilecek durumda olan bu kapsamdaki sigortalılara bir kolaylık daha sunmak için Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası ile işbirliği protokolü imzalandığını belirterek, “Protokolle yapılandırılan borcunu ödemesi halinde aylık bağlanabilecek sigortalılarımıza herhangi bir ödeme güçlüğü çekmeden banka kredisi ile emeklilik imkanı sunulacaktır. Bir önceki yapılandırma düzenlemesi kapsamında imzaladığımız protokol sayesinde yaklaşık 16 bin 500 sigortalımız kredi kullanarak emeklilik hakkına kavuşmuştur. Halihazırda 7326 sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında olup bugün imzalanacak protokol ile kredi kullanarak emekli olabilecek durumda olan potansiyel yaklaşık 32 bin sigortalımız bulunmaktadır” dedi.

36 AY VADE İLE KREDİ

Sigortalılar, 1 Kasım’a kadar aylık 1,55 faiz oranı ve 36 ay vade ile kredi kullanabilecekler. Kredi taksitleri ise bağlanacak emekli aylıklarından kesilerek ödenecek. Kredi iş birliği protokolünden birikmiş prim borcunu ödemesi durumunda 4/B’den yaşlılık aylığı bağlanabilecek sigortalılar, 4/B prim borcunu ödemesi durumunda 4/A’dan yaşlılık aylığı bağlanabilecek sigortalılar, Ek-5 ve Ek-6 kapsamında çalışanlardan birikmiş prim borcunu ödemesi durumunda yaşlılık aylığı bağlanabilecek sigortalılar, hizmet borçlanmasını ödemesi halinde yaşlılık aylığı bağlanabilecek sigortalılar, durdurulan hizmet sürelerinin ihya edilmesi durumunda yaşlılık aylığı bağlanabilecek sigortalılar faydalanabilecek.

EMEKLİLİK HESAPLAMASI İÇİN TIKLAYIN

Düzenlenen iş birliği protokolü imza törenine Halkbank Daire Başkanı Filiz Avukat, Vakıfbank Bölge Müdürü Niyazi Ender İmamoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Cüneyt Sağlık da katıldı.

kaynak:cumhuriyet

E devlet adres değiştirme E devlet ikametgah değişikliği nasıl yapılır ?

E devlet şifresiyle giriş yaparak ikametgah adres değişikliği nasıl yapılır ? Ades değiştir işlemi ile ilgili merak edilenler

Özellikle ülkemizde artık tüm işlemler muhtarlar yerine Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından online işlemlere ayrılmış durumda. Sizler oturduğunuz yerden bilgisayarlardan cep telefonlarından mobil imza veya sms ile doğrulama yaparak kimsenin oturmadığı bir adrese adres değişikliklerinizi yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle sizlerin e devlet şifrelerinin olması gerekiyor. Daha önceden e devlet şifresi almamış kişiler aşağıdaki konuya tıklasınlar.

E DEVLET GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ 

Benim daha önceden e devlet şifrem var idi onunla giriş yapabilir miyim diye soranlar olabilir tabiki giriş yapabilirsiniz. Yukarıdaki konudan inceleyebilirsiniz. Önceden şifrem vardı şifremi kaybettim diyenler şifrelerini sıfırlayarak ptt müdürlüklerine gitmeden de giriş yapabilirler. Çok detaylı olarak aşağıdaki konudan sizler için anlatmıştık lütfen inceleyiniz.

E DEVLET ŞİFRESİ SIFIRLAMA ŞİFREMİ HATIRLAMIYORUM TIKLAYIN

Hiç bir şekilde daha önceden e devlet şifresi almadı iseniz arkadaşlarım ve 65 yaşın üstünde iseniz online şekilde e devlet şifrelerini gene ptt müdürlüklerine gitmeden edinebiliyorsunuz. Bunun için de sizlere daha önce bilgiler vermiştik aşağıdaki bağlantıdan hemen online e devlet şifresi alabilirsiniz.

ONLİNE E DEVLET ŞİFRESİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

E-devlet şifreleriniz var ve adres değişikliği yapmak istiyor iseniz bu işlemin adres beyanı ile sorgusuz sualsiz yapılacağını lütfen unutmayın. O adreste başka kimsenin oturmadığından emin olmalısınız. Sizlere yerleşim yeri adresi il ilçe yazlık mı kışlık mı nasıl bir konut sorularını seçtikten sonra bildirim yöntemini seçerek ilerle diyeceksiniz. Peki bunları hangi adresten yapacağım diye soruyor iseniz. https://www.turkiye.gov.tr/adres-degisikligi-bildirimi

Adresine giriş yapacaksınız sizlere adres bildirimi sekmesinde bu adresin kendiniz için mi yokya aile bireyleri ile birlikte tullanacağınız mı sorunuyor. Yukarıda koyu olan adresi cep telefonlarının tarayıcılarına yapıştırabilirsiniz. Ya da bilgisayarlarınız üzerinden giriş yapabilirsiniz. Daha sonra sizler, Taşınma tarihini seçtikten sonra ileri diyorsunuz ve diğer işlemleri yaptıktan sonra adresleriniz değişmiş oluyor.

 

E devlet e nabız giriş işlemleri

E DEVLET E NABIZ GİRİŞ NASIL YAPILIR NASIL KAYIT OLUNUR

Tüm dünyanın üzerinde karabulutlar dolaşıyor değerli kullanıcılarımız. Bu karabulutun adı tabiki kovid bu kovit belasında ilk önceleri Türkiye olarak güzel işler başarmış olsak ta daha sonra bizlere aşıların ulaşmamasından dolayı çok büyük sıkıntılar yaşamış durumdayız. Sağlık sistemimizin iyi işlediğini biliyoruz en azından e nabız giriş işlemleri yaparak buradan randevu almak yapılan testlerin sonuçları ilaçların isimleri acil durum notları alerjilerim raporların hatta reçetelerin hastalıkların gibi bir çok kaynağa anında ulaşabileceksiniz. Peki e nabız işlemine nasıl giriş sağlayacağım ?

E NABIZA NASIL GİRİLİR NASIL KAYIT OLUNUR ?

E nabız’a nasıl girerim nasıl şifresiz girerim gibi zaman zaman bizlere sorular gelmekte. E nabıza kayıt olamıyorum nasıl üye olup gireceğim şeklindeki sorularınıza bu yazımızın devamında tam olarak cevaplar vermiş olacağız. Emin olun kafalarınızda hiç bir şekilde soru işaretleri kalmayacak. E nabız işlemlerine girebilmek için öncelikle siz değerli kullanıcılarımızın e devlet şifrelerinin kesinlikle olması gerekmekte. Henüz e devletl şifresi almadı iseniz lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

E DEVLETE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

E devlete giriş yapma işlemini gerçekleştirebileceğinize göre şifreleriniz var ve sizler daha önceden kayıt olmuşsunuz demektir. Şimdi başka bir soru da şu e devlet şifremi unuttum kaybettim cep telefonum değişti mail adresim değişti şifre sıfırlama işlemi yapmam gerekiyor bunu nasıl yapmalıyım. Şimdi bu sorularınıza cevap olması açısından bir kaç bilgi daha verelim sizlere. Ptt müdürlüklerinden e devlet şifrelerinizi aldınız ama zaman içinde girmediğinizden ve not almadığınızdan dolayı unuttu iseniz aşağıdaki bağlantıdan e devlet şifrelerinizi sıfırlamanız gerekmektedir.

E DEVLET ŞİFREMİ UNUTTUM ŞİFRE SIFIRLAMA TIKLAYINIZ

 

E NABIZA NASIL ÜYE OLUNUR ŞİFRESİZ NASIL GİRİLİR ?

E nabız için e devlet sistemi üzerinden giriş yapacaksınız. Sizler için aşağıdaki linki veriyorum. Bu link yardımı ile yönlendirileceğiniz sayfadan kullanıcı giriş bilgilerinizi yani başka bir deyişle e devlet şifreleriniz ile giriş yaparak gerekli alanın tamamına ulaşacaksınız. İşlemlerin tamamı şifresiz oluyor tabiki e devlet şifrelerinizi girdiğinizde şifresiz oluyor. Yoksa kendi başına e nabız uygulamasına da giriş yapabiliyorsunuz. Ama en güvenli yol e devlet sistemi üzerinden gitmektir.

https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-e-nabiz-kisisel-saglik-sistemi

Lütfen yukarıdaki linki tarayıcılarınıza yapıştırarak ilgili uygulamaya giriş sağlayınız. E devlet şifresi olmayanlar bu uygulamadan yararlanamazlar.

BENİM E DEVLET ŞİFREM YOK ONLİNE ALABİLİR MİYİM ?

18 yaşını doldurmuş olan kişiler ile 64 yaşındaki kişiler mecburen PTT Müdürlüklerine giderek e devlet şifrelerini edinmek zorundadırlar. Ama 65 yaşın üstünde iseniz e devlet şifresini online ücretsiz olarak alabilirsiniz. PTT zarf içinde memurları ile sizlere ulaşım sağlamaktadır. Şimdi pandemi ve yasak olduğuna göre eğer 65 yaşında ve üstünde değil iseniz e devlet şifrelerinizi sıfırdan almanızın hiç bir şekilde yolu bulunmamaktadır bunu önemle belirtmek istiyorum sizlere. E devlet şifresi veriyoruz gelin başvurun diyen hiç bir siteye ve linke itibar etmeyiniz. Kişisel bilgileriniz çalınır önemle hatırlatıyoruz. Online e devlet şifresini almak için aşağıdaki site anlatım yapmış bu adrese bakabilirsiniz.

ÜCRETSİZ ONLİNE E DEVLET ŞİFRESİ AL TIKLAYINIZ

 

 

E devlet şifresi alma nasıl yapılıyor ?

E devlet şifresi alma – E devlet nasıl alınır e devlet şifresi nasıl alınır

Değerli Türkiye vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti’nin Tüm resmi kurum ve kuruluşları ile ilişkilendirilmiş, tc kimlik numaralarına tanımlanmış ve size özel bulunan e devlet şifrelerini PTT Müdürlüklerine giderek alacaksınız. Yapacağınız müracaatlarda sizlerden kimlik bilgisi istenilecektir. 18 yaşını doldurmuş her Türk Vatandaşı, bu şifreleri edinebilir ve alabilirler. Bu şifreler sizlere zarflar ile birlikte, sadece sizin bilebileceğiniz zarfa özel şifreleme sistemi ile verilecektir.

E DEVLETE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İnternetten E devlet Şifresi Nasıl Alınır ?

Değerli vatandaşlar, internet ortamından ilk kez e devlet şifresi almanız mümkün değildir. İlk kez e devlet şifresi alma işlemlerinin tamamı postaneler üzerinden yapılacaktır. Kişisel bilgilerinizi vererek, ne bizim sitemizde ne de başka bir sitede asla işlem yapmayın. Zira, böyle bir durumla karşılaşmanız halinde siteyi derhal terk ediniz. Hiç bir sistem ya da devlet sitesi sizlerin ilk müracatlarında e devlet şifresi vermez veremez önemle hatırlatıyoruz. Tüm işlemler turkiye.gov.tr sitesi üzerinden yapılır. Tabiki öncelikle PTT’den bu zarfları almanız gerekiyor.

E DEVLET ŞİFREMİ UNUTTUM YENİSİNİ AL TIKLAYIN

Güvenli Bir E devlet şifresi oluşturma nasıl yapılır ?

Postanelerden sizlere verilen zarflarda random yani gelişi güzel ama güçlü bir şifre zaten belirlenmiş bir durumdadır. Bu şifrelerin de zarf açılıp internet sitesine giriş yapıldıktan sonra değiştirilmesi son derece önemlidir. Kişisel bilgilerinizin başkalarının eline geçmesini kimse gibi sizler de istemezsiniz. Zarflarda yer alan şifreyi bir kere turkiye.gov.tr sitesi üzerinden giriş yaptığınızda, sistem zaten size şifre değşitirip değiştirmemeniz hususunda bilgiler verecektir. İsterseniz bu zarftaki şifreyi kullanabileceğiniz gibi isterseniz değiştirebilirsiniz size kalmış. Ama biz bu şifreleri değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

E NABIZ GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Güçlü e devlet şifresi oluşturma

  • Doğum tarihi kullanmayınız
  • Şehrinizi kullanmayınız
  • İsim soy isminizi kullanmayınız
  • Aynı sayıları ard arda kullanmayınız
  • İçinde büyük küçük harf ve rakam kullanınız

 

YENİ E devlet ve E devlet şifresini nasıl alabilirim  nasıl alınır ?

Sizler için hazırladığımız aşağıda yer alan konu yardımı ile sıfırdan nasıl e devlet sistemine kayıt olacaksınız ve yeni e devlet şifreleri edineceksiniz anlatmıştık. Lütfen aşağıdaki konumuza tıklayarak nasıl bir işlem yapabileceğinizi öğreniniz. BURAYI TIKLAYINIZ

E devlet şifresi veren postaneler tıklayın

 

NOT: Daha önceden postanelerden e devlet şifresini almış iseniz ve unutmuş iseniz sıfırlama yapabileceğinizi biliyor musunuz ? Aşağıdaki linkten şifrelerinizi nasıl sıfırlayıp yeni şifre alabileceğinizi öğrenebileceğiniz içeriğimizi lütfen inceleyiniz.

E DEVLET ŞİFRESİNİ UNUTTUM KAYBETTİM TIKLAYINIZ

 

E devlet giriş işlemleri

E devlet sistemine tc kimlik no ile giriş, E devlet kapısına nasıl giriş yapılır, E devletten yapılacak tüm sorgulamaları ve sisteme nasıl girileceğini bu yazımızda anlatıyoruz.

E devlet Giriş :

Artık Türkiye’de yaşayan bütün vatandaşların girmesi gerekiyor. Gerek gss borcu sorgulamaları için gençler, gerek ise emeklilik ya da çalışanlar için ssk hizmet gün sorgulamalarının yanı sıra daha bir çok sorgulamanın online olarak E devlet sisteminden yapıldığını anlatmamıza gerek yok zannedersem. Herkes bir şekilde öyle ya da böyle e devlet kapısına giriş yaparak bütün sorgulamalarını buradan yapmak durumunda kalıyorlar. E devlete giriş için yapılacaklar her yerde yazıyor bir kez de bizler sizler için detaylı olarak anlatalım istiyoruz. Öncelikle E devlet sistemi için gereksinimleri anlatarak başlamak istiyoruz.

E DEVLET ŞİFRESİ EDİNME  E DEVLET ŞİFRESİ KAÇ LİRA ÜCRETLİ Mİ : 

Türkiye Cumhuriyeti kimliği olan her Türk vatandaşı, E DEVLET şifresi veren herhangi bir postahaneye gidecek, kimliği ile müracaat ederek 4 tl karşılığında bu şifreyi zarfı ile birlikte edinecektir. E devlet sisteminde giriş için artık her türlü şeye sahipsiniz. Arama motoruna türkiye gov tr ya da e devlet giriş yazdığınızda karşınıza çıkacak olan türkiye gov tr sitesine artık tc kimliğiniz ve postaneden aldığınız şifrenizle birlikte rahatlıkla giriş sağlayabilirsiniz. Bu sisteme giriş için PTT Müdürlüklerine giderek kimliğinizle başvuruda bulunduğunuzda 2 tl karşılığında bu şifreleri edinebiliyor ve sisteme giriş yapabiliyorsunuz. Yine internet üzerinden dilerseniz e devlet şifresi veren postaneler şeklinde arama yaparak, size en yakın e devlet şifresini edinebileceğiniz postaneyi bulabilir, oradan şifrenizi alabilirsiniz.

E NABIZ GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

E DEVLET ŞİFRESİNİ KAYBETTİM NE YAPACAĞIM ŞİFRE SIFIRLAMA YOLU VAR MI ? :

Postanelere giderek edindiğiniz bu şifreler sizlere kapalı zarf şeklinde veriliyor. Hesaba giriş yaparak acilen işlemlerini yapan değerli vatandaşlarımız zaman içerisinde bu şifreyi kaybediyorlar. Bu şifre, bu sistem ilk kurulduğunda sıfırlanamıyordu. Artık sıfırlama işlemlerini yapabiliyorsunuz. Şifreleri alırken Postaneye bildirdiğiniz cep telefonları sayesinde artık bir kez daha para vermeksizin şifreleri sıfırlıyorsunuz. E devlet şifre sıfırlama resimli anlatım konumuza baktığınızda artık sizler de kendi şifrelerinizi dakikalar içinde sıfırlayarak yeniden aldığınız şifre ile sisteme giriş yapabileceksiniz.

 E DEVLET SİSTEMİNE HANGİ YÖNTEMLER İLE GİRİŞ YAPABİLİRİM :

E devlet giriş için birbirinden farklı giriş yöntemi bulunmaktadır. E devlete mobil ile giriş : bu yöntemde mobil imzalı giriş yöntemi diyebiliriz bunun için bağlı bulunduğunuz gsm operatörlerin sunduğu hizmetten, mobil imza hizmetinden yararlanacaksınız. Üç aşamalı bir sistem olup, genelde bizler sizlere direkt şifre ile girişi öneriyoruz. E devlet Elekronik İmza Yöntemi : Bu yöntemle Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun aracılığı ile sizler mobil imzanıtı atacaksınız, daha sonra bilgisayarlarınıza kurulacak yardımcı bir program yardımı ile de e devlete giriş yapabileceksiniz.

E DEVLET ŞİFRELERİNİ AİLE BİREYLERİ ALABİLİR Mİ E DEVLET İÇİN BİZZAT MI GİTMELİYİM ? :

Nasıl ki size ait bir tc kimlik numarası var ve bu rakam kombinasyonları size ait ise, bunu başka kimse kullanamaz ise, e devlet şifresini de sizin haricinizde kardeşiniz, ana baba ya da eşiniz çocuğunuz hiç bir şekilde alamaz. Bizzat giderek e devlet şifresini alacaksınız.

ŞİFRESİZ E DEVLET GİRİŞ TC İLE MÜMKÜN DEĞİL Mİ ?

Malesef hayır, bu sisteme tc kimlik bilgileriniz ile giremezsiniz. Mecburi olarak turkiye.gov.tr adresindeki girişler için, sistem sizlerden aldığınız e devlet şifresini istemektedir. Bu itibarla, kesinlikle tc ile giriş yapamazsınız. İnternet Denizinde sizlerin önüne bu şekilde çıkan site olur ise lütfen itibar etmeyin ve kimlik bilgilerinizi asla vermeyin. Üzülmeyin.

E DEVLET ŞİFREMİ SIFIRLAYAMADIM SİSTEME GİREMİYORUM ŞİFREDE YOK :

Bu tür bir durumda sizlere yukarıdan e devlet şifre sıfırlama işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatmıştık. Olaki bir şekilde şifre sıfırlaması yapamıyor, ve sisteme girişte sıkıntılar yaşıyor, giremiyor iseniz. 4 Tl karşılığında yeni bir şifre almaktan başka yapacağınız birşey bulunmuyor.

E DEVLET ŞİFRESİNİ KAÇ KERE ALABİLİRİM ?

Edevlet şifresini istediğiniz kadar para ödeyerek yeniden alabilirsiniz. Gerek zaman kaybı gerek ise para kaybını yaşamamak için PTT müdürlüklerindeki bilgilerinizi doğru olarak yazın. Bu sayede şifrelerinizi her zaman sıfırlayabileceksiniz.

E DEVLET ŞİFRESİ KAÇ YAŞINDA ALINIR:

18 yaşınızı doldurduğunuz andan itibaren e devlet şifrelerinizi yukarıdaki belirttiğmiiz yöntemler ile PTT Müdürlüklerine giderek alabilirsiniz.

hesapla.net sitemiz üzerinden sizlere e devlet ile yapılacak sorgulamalar ile ilgili aşağıdan daha önceden açmış olduğumuz içeriklere ulaşabilir, tıklayarak yapacağınız sorgulamalar hakkında çok detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen aşağıdaki başlıkları takip ediniz.

E DEVLET ŞİFRESİYLE SSK HİZMET GÜNÜ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

E DEVLET ŞİFRESİYLE EMEKLİ MAAŞI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

İŞVEREN SİGORTAMI YATIRIYOR MU TIKLAYIN ÖĞRENİN 

 

E DEVLET ŞİFRESİYLE GSS BORCUNU SORGULAMAK İÇİN TIKLA

 

NE ZAMAN HANGİ TARİHTE EMEKLİ OLACAĞIM TIKLA SORGULA

 

Kamu hizmetleri E hizmetler ve belediyeler ile ilgili bir çok sorgulamayı da bu kapı üzerinden yapabileceksiniz. Aynı zamanda sistem üzerinden merkez bankası kurlarını, emniyet genel müdürlüğünü bilgi teknolojilerini gelir idaresi başkanlığını, sosyal güvenlik kurumunu ve daha bir çok kurumun uygulamalarının kendiniz ile olan bölümünü görebileceksiniz.

E Devlet Şifre Değiştirme Şifre Sıfırlama nasıl yapılır ?

Özellikle askere gidecekler için askerlik durum belgesi, askerlik celp yeri öğrenme, ve buraya yazamadığımız daha bir çok uygulama ile artık sizler Kamu kurum ve kuruluşlarının kapısına gitmek zorunluluğundan kurtuldunuz. Devletimizin en iyi çalışan hizmet uygulamasına günde binlerce on binlerce hatta bazı durumlarda, örneğin oy yeri sorgulama işleminde milyonlar girmiştir. Bu sistem son derece stabil ve düzgün olarak çalışmaktadır.

SOY AĞACI SORGULAMA SOYUNU ÖĞREN TIKLA

Sitemiz hesapla.net adresini takip ederek daha bir çok sorgulamanın nasıl yapıldığını ve nelere dikkat etmeniz gerektiği hususunu net olarak görebilecek ve öğrenebileceksiniz. Lütfen bizleri takip etmeye devam ediniz. Herhangi bir sorun halinde ilgili konunun altındaki yorum bölümünden yaşadığınız sıkıntıyı ve bizlere iletmek istediklerinizi gönderebilirsiniz.

ASKERE NEREYE GİDECEĞİM TIKLA ÖĞREN

Dolar Düşecek mi Yükselecek mi ? Öneri

2020 2021 yılında dolar düşecek mi yükselecek mi ? Son Dakika

Ömrü hayatımda doların çok fazla değişken olduğu zamanlara denk geldim arkadaşlarım. Özellikle 2 yıl önceki düşüşü yükselişi iyi takip ederek iyi paralar kazandığımı söyleyebilirim Yani yükseleceğini tabiki bilmiyorum ama öngörü yapmak gerekiyor bunu sizler de yapabilirsiniz. Şimdi bu yazımda fırsatları değerlendirmek için sizlere bazı bilgiler vereceğim bunları sizler de iyi düşünür iseniz biraz para kazanabilirsiniz. Dolar 2021 de yükselecek mi ? Zaten çok fazla doları olanların sıkıntısı yok onlar her türlü kardalar öncelikle bu önerilerin uygulayıp uygulamamamın tamamen sizlere kaldığını söylemek istiyorum sorumluluk almak ta istemem. Bilgileri yazayım siz kendiniz karar vereceksiniz duruma.

2020 Dolar Düşecek mi Yükselecek mi Sosyal Medya Twitter açıklamaları

Yapılan açıklamalarda doların bu yılı böyle kapatacağı hatta biraz daha düşüş eğiliminde olarak böyle gideceği söyleniyor arkadaşlarım. Ben de bazı kişileri youtube.com üzerinden takip ediyorum ve benimde öngörüm bu yönde daha da deşecek mi bence biraz daha düşebilir. Yıl sonu gelmek üzere dolardan bu yılın sonuna kadar artış bekleyen para bekleyenleri biraz zarar bekliyor benden demesi Sosyal medya twitter açıklamaları da bu yönde ilerliyor.

2021 Yılında Dolar Yükselir mi ne zaman yükselecek ?

Türkiye Merkez bankası kasasının uzmanların yaptığı açıklama ile -50 milyar dolar kadar açık verdiği artık hiç kimse tarafından gizlenmiyor durum bu. Malesef Türkiye kasası bu kadar açık veriyor. Peki yıl sonu düşüşte neden 2021 yılında yükseleccek diye soruyor iseniz h9emen açıklayayım. Yine uzmanların ekonomistlerin yaptığı açıklamada kısa vadeli Türkiye borç ödemelerinin 180 Milyar dolar olacağı söyleniyor. Buna göre Türkiye’de doların düşmesi gerekiyor ki, merkez bankası paraları toparlayabilsin piyasadan. Buna göre bu borç yükü için dolar bulması gereken Merkez bankası nın da mecburen kurun düşük olmasını istemesini anlayabilirsiniz zannedersem. Yani ucuzdan dolar alınacak ve borçlar öyle ödenecek net olan şey bu.

2021 Banka Faizleri Daha da yükseltilecek mi ?

Burası da kesin arkadaşlarım yani artık bu ekonomik buhrandan çıkışın yolu ucuz dolar bulmak ise, ki Bakanlık bazında yapılan açıklamalarda da artık kurdan bizene denildiğine göre faiz yükselecek ki  doların ateşi biraz daha düşsün. Yani benim yaptığım açıklamalar ve dinlediğin onlarca ekonomistin söylediği şey Doların Mart Nisan 2021 tarihinden itibaren çok yükseleceği hatta iki katını bile göreceği develüasyon olacağını söylüyorlar.

Uzmanlardan Dolar Euro Yorumları Canlı Tahminler Şu Şekilde

Yotube üzerinden incelediğim onlarca  ekonomi uzmanının dediğine göre artık dolar euro ve altın yükselişe gececek. Ve yaptıkları yorumları iyice bir kaç defa da incelediğimde benim de öngörümün bu yükselme eğiliminde olacağı  arkadaşlarım. Neden dolar düşüyor onu da zaten sizlere anlattım üstteki yazılarda. Artık belki kıyıda köşede biraz paranız vardır dolara yatırmanızın tam zamanı hazır düşmüşken.Dolar Euro ile birlikte şu anda düşüşte olan ALTIN DA YÜKSELECEK net olan şey bu.

Sonuç olarak biraz uzun vadede yani en azından 2021 mart mayıs ayına kadar bekleyecek iseniz dolar ya da euro almanız mantıklı olacaktır. Ben şahsen biraz birikimi bu yönde yaptım bu aralar düşüşte ama dolar kesinlikle yükselecek. Zira dolar ile baş edecek ne üretimimiz, ne de bir gücümüz var. Kimse bana Türkiye düşmanı demesin ama görünen köy de klavuz istemez arkadaşlarım. Malesef üretim adına hiç bir şeyimiz yok dolayısı ile yükselmek zorunda mecburen yükselecek. Bu arada google üzerinden reklam veren bir kişiyim oradaki fiyatların bile iki katına çıktığnı, bu bakımdan da doların kesinlikle yükseleceğini söyleyebilirim.

 

 

Evdeki Hesap Çarşıya Uymuyor

Yüzdük yüzdük kuyruğuna kadar geldik arkadaşlarım. Bir ton hesaplamalardan yarına ne yapacağız demelerden sonra bir yılı daha geride bıraktık ve bırakmak üzereyiz geldi geçiyor ömürden bir yıl daha. Peki bu geçtiğimiz yıl nasıl dı ? Önümüzdeki yıl hesaplamalar ile daha haşır neşir mi olacağız ? Evdeki hesap gerçekten çarşıya uymayacak mı. Atasözünü bilmiyorum ama ben kendimden örnek vermem gerekiyor ise, malesef hiç bir şekilde hesaplar birbirini tutmuyor. Her vatandaşın yüzde 60 ın üzerinde eridiğini hatta bitme noktasında olduğunu en iyi bilenlerdenim. Bır yıl önce aldığımız 2,5 tl olan süt şu anda 6,5 tl ise buyrun varın geri kalan hesaplarını siz yapın. Tamam ekmek aynı ama zaruri olan bu ihtiyaç haricinde gerike kalan her şey ama her şey artık evdeki hesabın kesinlikle çarşıya uymayacağını ispat etmiş durumda.

HÜKÜMETE GÖRE DARALMA EKONOMİK SIKINTI YOK 

Bu denilenlere malesef kargaların bile güleceğini, bu yazıyı okuyan her kes gibi sen de biliyorsun. Evet sen de küçüldün. Peki nasıl hesaplar yapacağız arkadaşım biriniz bunu bana söyleme zahmetinde bulunabilir mi acaba ? nasıl geçim sağlayacağız. Asgari ücret bir kaç güne belli olacak ama bizler nasıl geçineceğiz. Zaruri olan su, elektrik doğal gaz gibi belli başlı envanterlere zaten çok fazla zam gelmiş durumda. Çocuklarını daha önceden özel okula göndermiş, bu seneye zor takla attırmış ve önümüzdeki sene devlet okullanıra gönderecek çok sayıda tanıdığımın olduğunu söylemeliyim. Zaten eğitim sistemi diye bir şeyin olmadığını da biliyoruz. E tamam çok şikayet ediyorsun be kardeşim de, yalan mı ? Hayır dediklerim doğru mi değil ? Siz sahi nasıl geçiniyorsunuz ? Kimin takkesini kime atıyorsunuz ? Kredi kartları ile sizin de başınız belada değil mi ? Ömrü hayatımda kredi kartı kullanırım, bu kadar borcumun olduğu bir yılı daha hatırlamıyorum. O eski yılları mum ile arar olduk.  Sahi sana göre de ekonomik bir sıkıntı var mı ?

2020 YILINDA BİZLERİ NELER BEKLİYOR

Şimdilerde haber kanallarının tamamında işte ne olacak bu doların hali diye konuşup duruyorlar. Ya arkadaşlarım tüm paralar bir fanusun içinden geçiyor. Çekip başka bir yere yatırsan yine merkez bankasına gidiyor. Başkasına gitse yine merkez bankasına gidiyor kısır bir döngü ile paranın sıkılma politikasından dolayı yüzde bir milyon devlet tarafından engelleniyor baskılanıyor doların artması haa 2020 de ne olur bana göre 10 tl olması lazım ha olsun mu hayır  ama para yok. Şimdi bu kadar çemkirmeden sonra değerli kardeşim, sana senin ailene, çevrendeki arkadaşlarına iyi bir yıl olsun diliyorum. Nasıl iyi olacak ise…

HEPİ NİV YİIR CANIM 🙂

Araç sigorta fiyatları ve tekliflerini sizler için araştırdık

2018 2019 yılı için en uygun araç sigorta fiyatları ne alemde teklifleri ayrı ayrı yerden nasıl görüp nasıl sigortamı online şekilde yaptıracağım ? Özellikle iki yıldan bu yana sigorta firmalarının normal trafik sigortalarında yapılan akıllara zarar artışından etkilenmeyen hemen hemen kalmamıştır zannediyorum. Sizler için en hesaplı ve uygun araç sigorta fiyatlarını teklif olarak nerelerden alacağınızı sizler için bu konudan yazıyoruz. Hemen hemen artık herkesin kapısında iyi ya da kötü bir arabası bulunmakta. Eskiden araçlar zaruri ihtiyaç olarak görünümyordu ama artık öyle değil olmazsa olmazların başında geliyor hastalıktır bir yerden bir yere gitmektir vs vs hayatımızın bir parçası… Bu aralarda dolar zamlarının geri alınmasından dolayı motorin, lpg ve benzinli araç kullanıcıları biraz sevinmiş durumda ama 2019 yılının ilk çeyreğinde eski yerin eyani ortalama 7 tl ye yeniden gelecektir.

Konumuz ucuza nasıl araç sigortası yaptırabilirim ? Öncelikle hemen hemen herkesin bir ya da birden fazla tanıdığı bulunuyor. Bunun için ruhsat numarası ve ruhsatın internet ortamında ya da mail ya da whatssup’tan ilgili sigortacıya gönderilmesi ile birlikte yaklaşık bir saat içinde size uygun sigorta firmaları ve ödeme vadeleri hatta tutarları ile ilgili bilgiler gelecektir. Sigortasız asla gezmeyin arkadaşlarım. Özellikle sigorta yaptıracağınızda parmaklarınızın ucunda bulunan internetten yararlanacaksınız. Bu haber gelinceye kadar sizler pttsigorta.com/trafik adresine giriş yapın buraya giriş yaptıktan sonra tc kimlik plaka cep telefonu ve mail bilgilerini doldurarak listele deyin. Burada önünüze bir çok liste gelecek ve içlerinden en hesaplı olanının seçerek siz kendiniz yaptırabileceksiniz. Bu arada trafik sigortası poliçenizin bitimine 30 günden daha fazla var ise sorgulama yapamıyor ve bu uyarı ile karşılaşıyorsunuz. Size telefonla bilgi akışını sağlayacak kişilerin yanı sıra internet ortamından kendiniz de araştırdınız ve en hesaplısını buldunuz.

Trafik sigortasını yapan firmalar önemli mi ? Hangisine güvenmeliyim ? : Cevap tabiki hepsine arkadaşlarım. T.C Hükümetinin yetki verdiğin adını sanını hiç duymadığınız sigorta firmalarına bile, araçlarınızın trafik sigortalarını gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. Özellikle online işlemlerden kendi kredi kartınızı vererek ve hatta hatta taksit yaptırarak yapmanızı tavsiye ediyorum. Hem elinizde belge oluyr hem de vade farksız trafik sigorta ücretinin kredi kartlarınızdan günü geldiğinde otomatik olarak ödenmesini sağlarsınız.

Aracımın sigortası geçmiş ne yapmalıyım ? Tespit edilmesi halinde anında görüntü olarak, ilgili kişinin ya da firmaya ait olan aracın kendisi otomatik olarak trafikten men edilir ? Günü gelmeden trafik sigortalarınızı güvenle bildiğiniz tanıdığınız yerler den ve kendi kredi kartlarınızla yapınız. Zorunlu olan bu sigortayı kesinlikle yaptırmanız gerekiyor. Peki Zorunlu Trafik sigortası neleri hangi halleri kapsıyor ? Öncelikle bir kazaya karışmanız halinde karşı araçta meydana gelecek hasarları karşılama da, yine karşı aracın içinde bulunan kişilerin hastane tedavi masrafları vs karşılamasında, Hatta Allah korusun ama ölümlü bir kazanın meydana gelmesi halinde karşı tarafdan vefat eden kişinin cenaze defin masrafları ve buna benzer bir çok durum teminat altına alınmış oluyor.

Mağazalarda Promotör eleman çalıştırılmasına yasak geliyor

Promotör eleman artık çalışamayacak. Teknosa Ya da Media Market gibi işyerlerinde çalıştırılan örneğin Samsung Firmasına ait elemanların cep telefonlarının satışında ya da Apple Firması elemanlarının ya da her hangi bir markaya bağlı olarak Elektronik mağazalarda ” buyrun ben yardımcı olayım ” diyen ve  sizi karşılayan firma elemanlarına yasak geliyor. Bunu Bakanlıkta çalışan bir arkadaşımızdan az önce  duydum. Yani iş alanı olarak buradan ekmek yiyen elemanların akıbeti ne olacak ? Hangi işlerde çalıştırılacaklar. Ya da firmalar bu elemanları işten mi çıkartacak muhallakta.

PROMOTÖR ELEMANLARIN SESİ OLALIM : Sizin durumunuzda olan ve bu işten evlerine ekmek götüren kişiler ile ilgili oluşturduğum bu bilgi haberinin daha fazla kişilere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Lütfen bu konumuza atacağınız yorumlar ile sesinizi duyurun. Bunu yaparken lütfen kelimelerinizi özenle seçin. Zira kullanacağınız karşı kelimelerde yer alan küfürlü ifadeler onaylanmayacaktır.

Promotör Elemanların çalıştırılmayacağı ile ilgili boşuna şu anda haberleri karıştırıp aramayın. Henüz yapılan bir açıklama yok ama yüzde yüz artık çalıştırılmaları durdurulacak. Media Market bünyesi altında firma elemanı olarak çalıştırılıyorsunuz artık çalışamayacaksınız. Umarım Bu tür elektronik devi mağazalar, daha önce satış temsilciliği ya da elemanlığı yapmış kişileri kendi bünyesine alıp çalıştırır. Nihayetinde bu işin uzmanı sizsiniz siz anlıyorsunuz.

Haberimizin daha fazla kişiye ulaşması adına lütfen bu haberi sosyal medya üzerinden yayalım. HESAPLA.NET ÖZEL

Tc ile oy yeri sorgulama oyumu nerede kullanacağım

ERKEN SEÇİM NE ZAMAN YAPILACAK OYUMU NEREDE KULLANACAĞIM :Bundan yaklaşık bi kaç öncesine kadar Recep Tayyap Erdoğan, erken seçimin olmayacağını vurgulamış, geri kalmışlığın göstergesidir erken seçim demişti. Ama kulislerde konuşulanlara bakıldığında erken seçimin geleceği söyleniyordu. Tabiki kulisler haklı çıktı. Her türlü söylemlerin aksine erken seçim geldi çattı. Tabi ki bu erken seçimden dolayı Mhp Lideri Sayın Devlet Bahçeli‘de Cumhurbaşkanı adaylarının Sayın Erdoğan olduğunu ifade etti. Ortalık tam durulacak Chp Ne yapacak derken onlar da son dakika golü ile İyi Parti’ye 15 millet vekili transfer ederek bu partinin de seçimlere girmesini sağladı. Aslında yapılan erken seçimin Türkiye’nin ekonomik durumunun hiç iyi olmadığından dolayı erkenden yapılacağı ifade edilse de, konuşulanlar arasında erkene çekilmesinin en büyük nedenlerinden birisinin de Devlet Bahçeli’nin bu Meral Akşener’in seçime girmemesi için Tayyip Erdoğan ile böyle bir karar aldığı yönünde… Neyse artık erken seçim zamanı geldi çattı. Çok fazla gün de kalmadı yaklaşık 2 ay kadar zaman var. Erken seçim 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak.

İYİ PARTİ SEÇİMİN SEYRİNİ DEĞİŞTİRECEK : Gelen bilgilerde ve sosyal medyadaki konuşmalarda. Devlet Bahçeli ve Erdoğan cephesinin son derece durumdan sıkıntı duydukları yapılan açıklamalarla ortaya çıkmış durumda. Hatta İyi Parti Yaptığı Tiwitter açıklamasında ” Beklemediğiniz yerden mi geldi ” şeklinde esprili bir yaklaşımda da bulunmuş. Şimdi yavaş yavaş bu ilk şaşkınlıklar atılırken Sayın Erdoğan’ın YSK‘ ya çattığı, Cumartasi günü seçime girilecek partilerin açıklanması olsaydı İyi Parti girmezdi diye söylemleri olmuş onu da bu konuyu yazarken gazetelerden okudum. Her halukarda İyi Parti’nin seçimlerin seyrini değiştireceği ortada. Henüz Chp ile güç birliği yapan bu partinin ya da Chp’nin Cumhurbaşkanlığı adayı açıklanmış değil. Çok fazla isim konuşuluyor. Önümüzdeki günlerde neler olduğunu göreceğiz.

YSK TARAFINDAN AÇIKLAMA İLE OY KULLANMA YERİNİZİ E DEVLETTEN GÖRECEKSİNİZ : YSK henüz seçim dönemi ile ilgili bilgileri girmediğinden dolayı muhtemelen sizler de E devlet şifreleriniz ile giriş yaptığınızda oyunuzu nereden kullanacağınızı göremeyeceksiniz. Seçime bir iki hafta kala bunların açıklanacağı ve E devlet sisteminden görüleceği gelen bilgiler arasında. Ben baktım daha açıklama yapılmamış. Peki ben nasıl gireceğim bu linke derseniz turkiye.gov.tr/yuksek-secim-kurulu-yurt-ici-secmen-kaydi-sorgulama adresini tarayıcınıza yapıştırarak e  devletl şifrelerinizi girerek görebilirsiniz.

E DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR ? E devlet şifrelerini yaşadığınız şehired bulunan PTT Müdürlüklerine giderek küçük bir ücret karşılığında alabilirsiniz. Lütfen bu şifre alımlarını son güne bırakmayın. Çok fazla yoğunluk olacağından dolayı şimdiden lütfen yok ise e devlet şifrelerinizi alın.

TC İLE OY YERİ SORGULAMA OYUMU NEREDE KULLANACAĞIM SEÇMEN SORGULAMA : Sadece tc kimlik bilgilerinizi girerek sorgulama yapamazsınız. E devlet üzerinden yapacaksınız. Başka siteler önünüze seçim zamanı çıkmış olabilir. Lütfen kişisel bilgilerinizi, ileride başınızın ağrımaması için E devlet sitesi haricindeki bir yerde kullanmayın. Üzülürsünüz.

E DEVLET ŞİFREMİ UNUTTUM NASIL SIFIRLARIM linkine bakarak daha önce almış olduğunuz ve kaybettiğiniz unuttuğunuz e devlet şifrelerinizi değiştirebilir ve sıfırlayabilirsiniz. Lütfen bu konumun sosyal medyada paylaşılmasını sağlar mısınız ? Küçük bir  dokunuş ile sorgulama yapmayı bilmeyenlere yardımcı olmuş olacaksınız. Sevgiler… Umarım, Ülkemiz için hayırlısı ne ise öyle olsun.